Junior Sales Representative

ALIRA RECRUITMENT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o companie multinationala din sectorul agribusiness cu activitate pe segmentul de agricultura digitala si programe de gestiune a activităților din fermele agricole, o pozitie de Junior Seles Representative pentru judetele IF, DB, PH, GR, AG.

Profil Candidat
  • Minim 2 ani experienta profesionala (experienta anterioara in vanzari reprezinta un avantaj);
  • Studii universitare agronomice reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea sectorului agribusiness in zona alocata reprezinta un plus;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Ideal cu domiciliu in zona Bucuresti.Aptitudini si abilitati:
  • Atitudine pozitiva, constructiva si perseverenta;
  • Abilitati de relationare si comunicare;
  • Capacitate de a lucra în echipa;
  • Disponibilitate de deplasari in zona alocata.

Descrierea jobului

  • Evaluarea şi selectarea clienţilor din zona alocata; fidelizarea clientilor vechi si marirea portofoliului de clienti;
  • Promovarea produselor și serviciilor oferite de companie;
  • Vanzarea produselor din portofoliu la nivel de fermier in zona alocata;
  • Aplicarea strategiilor de vânzări, a ţelurilor şi indicaţiilor în scopul prelucrării ţintite a pieţei în zona definită;
  • Asistenţa regulată a clienţilor existenţi precum şi contactarea activă şi stabilirea termenelor pentru clienţii noi, corespunzător ţelurilor;
  • Atingerea obiectivelor de vanzari;
  • Planificarea vizitelor si oferirea de consultanta catre clienti;
  • Participarea la târguri şi demonstraţii agricole.Beneficii:
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in agribusiness alaturi de o echipă tânără și energică
  • Program de training la inceputul colaborarii
  • Bonusuri in funcţie de performanţe
  • Maşină, telefon și laptop

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Publicat 2 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.