Junior Reservation/marketing Hotel in Predeal

ATRIUM HOTELS - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Lant Hotelier cu mai multe locatii in tara cautam colegi pentru rezervari si marketing clientii directi sau agentii/companii care si sa se alature echipei noastre si care doreste dezvoltarea carierei in domeniul hotelier.
Cautam persone cu experienta in hotel sau agentii de turism.

Descrierea jobului

Dorim sa primim aplicatia ta daca:
Ai o experienta dovedita in marketing/rezervari , domeniul hotelier, de 1-3 ani;
Esti comunicativ/a
Detii bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);
Vorbesti fluent engleza;
Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala;
Ai bune abilitati de comunicare si prezentare;
Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling;
Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simţul umorului, disponibilitatea si capacitatea de a aborda persoane necunoscute;
Ai domiciliul stabil in zona Valea Prahovei/Predeal si ai disponibilitatea de a te deplasa sezonier(3 sau 4 luni pe litoral sau alte locatii)..

RESPONSABILITATI:
Formularea si dezvoltarea startegiei de marketing/vanzari si rezervari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere;
Raspunde in permanenta la apelurile primite de la clienti interesati de reviciile hoteliere.
Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi;
Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor;
Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate;
Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive;
Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari;
Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere;
Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului;
Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie;
Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara;
Gestionarea platformelor de vanzare online;

Descrierea companiei
Lant hotelier romanesc cu mai multe locatii in tara.

Publicat 29 nov. 2021 Reactualizat 27 dec. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos