Junior Recruiter

AUCHAN RETAIL ROMANIA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, preferabil în domenii legate de psihologie, management, resurse umane
  • Experienta recrutare 1-2 ani
  • Limba engleza nivel avansat
  • Foarte bune abilități de networking
  • Foarte bune abilități de planificare, organizare si urmarire în paralel a activitatilor din cadrul proiectelor si programelor de recrutare
  • Comunicare si relationare interpersonala

Descrierea jobului

  • Actioneaza ca mediator între managerii angajatori si candidati, fiind un consultant pentru manageri în vederea mentinerii standardului de etica, obiectivitate si eficienta a proceselor de recrutare
  • Deruleaza procesul de recrutare end-to-end, de la definirea setului de abilitati si anunturile de angajare necesare, pâna la selectarea si intervievarea candidatilor
  • Ofera feedback candidatilor
  • Gestioneaza evenimente si campanii de recrutare
  • Identifica si exploateaza canalele de identificare a candidatilor calificati, dezvoltând o retea de recomandari
  • Mentine bazele de date de candidati si gestioneaza relatia cu acestia, in conformitate cu normele GDPR si de etica, cu legislasia muncii si cu procedurile interne
  • Indeplineste principalii KPIs ai proceselor de recrutare, mensine datele si rapoartele activitatii de recrutare la zi, cu acuratete si raportand la timp catre superiorii ierarhici evidentele necesare unei bune monitorizari
  • Vine cu sugestii de optimizare a strategiei și metodologiilor implicate în recrutare
Ce oferim?
  • Pachet salarial atractiv (salariu fix, prime periodice, asigurare medicala, de viata si stomatologica, tichete de masa)
  • Program flexibil, in sistem hibrid office/work from home.
  • Șansa de a cunoaște specificul activității de retail și de a lucra într-o echipa cu oameni energici, entuziasti si prietenosi.

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.