Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 31 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Junior Project Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:

  • Pregatire: studii superioare de specialitate, in domeniul economic
  • Experiența cel putin 2 ani intr-o pozitie similara, preferabil in Retail
  • Cunoştinţe avansate utilizare PC (MS Office)
  • Limba engleză - nivel avansat
  • Permis de conducere –categoria B
Profil candidat:
  • Ascultare activă şi comunicare
  • Abilitati de negociere
  • Iniţiativa şi disponibilitate la deplasări
  • Persoana autodidacta cu capacitate de asimilare rapidă a cunostintelor
  • Abilitati organizatorice, analitice si de planificare
  • Persoana entuziasta si energica
  • Capacitate de a respecta termenele si orientare catre rezultat

Descrierea jobului

  • Responsabil de extinderi sau deschiderii de noi locatii;
  • Definirea scopului proiectului impreuna cu beneficiarii / membrii proiectului;
  • Efectuarea planului de management al proiectului incluzand scopul, calendarul, costurile, calitatea, resursele, comunicarea, riscurile si achizitiile proiectului;
  • Obtinerea avizelor si autorizatiilor necesare pentru executia proiectului;
  • Incheierea contractelor cu furnizorii impreuna cu Dep. Juridic;
  • Mentinerea comunicarii cu furnizorii externi: arhitecti, constructori, autoritati locale sau centrale;
  • Efectuarea achizitiilor necesare proiectului impreuna cu Dep. Achizitii;
  • Urmarirea efectuarii activitatilor din proiect conform planului / calendarului de proiect;
  • Comunicarea status-ului proiectului catre toti membrii proiectului;
  • Implementarea raspunsurilor pentru riscurile aparute;
  • Controlul scopului, calendarului, costurilor, calitatii, resurselor si achizitiilor proiectului;
  • Inchiderea proiectului prin obtinerea autorizatiilor de functionare cat si din punct de vedere financiar prin realizarea tuturor platilor catre furnizori
  • Colaborarea cu toate departamentele companiei pentru explorarea oportunitatilor noi de dezvoltare.

Ce iti oferim?
  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masa
  • Asigurare medicala
  • Prima de Pasti si Craciun
  • Mediu placut de munca intr-o echipa dinamica

Descrierea companiei

Cine suntem?

Suntem o companie cu capital 100% german specializata in distributia si comercializarea unei game diverse de produse reprezentative pentru cele mai renumite case producatoare de bauturi alcoolice, tigarete, dulciuri, parfumerie, produse cosmetice si accesorii.
Incepand din anul 1997 ne-am consolidat pozitia de la an la an, pe un segment specific de piata, cel al activitatii de duty-free si travel retail. Am dezvoltat solutii eficiente atat pentru canalul de distributie cat si in retail, in prezent reteaua noastra numara 15 magazine situate la granita, in porturi si zone libere. Echipa Heinrig a evoluat odata cu compania atingand in prezent 130 de persoane.
Motorul nostru "german" a fost si este compania Gebr. Heinemann, Hamburg care administreaza cu succes o afacere de familie de mai bine de 125 de ani. Intregul sprijin si increderea primite din partea "familiei" Heinemann sunt definitorii in evolutia noastra ascendenta.

Expirat
Junior Project Manager  -  HEINRIG IMPEX SRL FILIALA BUCURESTI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles