de ani Fără Frică...

Publicat 12 Sep 2006 | Reactualizat 11 Oct 2006 | Expiră 13 Oct 2006

Junior programmer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte obligatorii:
1. Cunostinte arhitectura LAMP
2. Cunostinte avansate HTML & CSS
3. Cunostinte medii-avansate PHP & MySQL
4. Cunostinte SMARTY sau alte motoare de template-uri.
5. Cunostinte avansate de limba engleza
6. SERIOZITATE in ceea ce priveste programul de lucru
7. Domiciliul stabil in Bucuresti (exclus lucrul remote)
8. Disponibilitate la program prelungit (numai la nevoie si recompensat corespunzator)

Constituie un avantaj dar fara caracter obligatoriu:
1. Cunostinte XML, XSL, DTD
2. Cunostinte AJAX
3. Cunostinte CSS table-less coding
4. Cunostinte minime Photoshop (ATENTIE! nu cautam designer)

ATENTIE! aplicarile ne-sustinute de portfolio nu vor fi luate in considerare, la fel si persoanele care nu au cel putin 1 an experienta de lucru intr-un cadru profesional (se exclud din start cei cu experienta de genul \"am facut la facultate\", \"am invatat timp de un an din 3 carti\" sau \"am facut mai mult site-uri pentru mine\").

Descrierea jobului

Angajarea se face initial pentru o perioada de proba, iar salariul final va fi discutat in functie de performante si seriozitate.

Avantaje:
- promovare limitata doar de catre performantele proprii
- proiecte intotdeuna noi si challenging
- pionierat in web-ul romanesc in urmatoarele 18-24 luni cel putin
- program de lucru ne-stresant (10.30 - 19.30 cu pauze de masa/tigara incluse)
- portofoliu de clienti foarte solid (Business Media Group, Danone, Lafarge, Hugo Boss, Rexona etc)

SQUADmedia se diferentiaza de competitorii sai prin calitatea ridicata a realizarii proiectelor, atat pe parte vizuala cat si din punct de vedere al nivelului ridicat al codului scris.

Clientii nostri se bazeaza pe noi pentru a livra aplicatii solide si sigure in termene rezonabile, nu cod ieftin scris in graba. Siguranta in utilizarea aplicatiilor web create si testarea lor amanuntita inainte de darea in folosinta sunt criterii de evaluare pentru viitorii angajati ai companiei.

Expirat
Junior programmer  -  SQUADmedia SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles