Publicat 15 Iul 2019 | Expiră 15 Aug 2019

Junior Online Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-proaspat absolvent de studii superioare in domeniul marketing sau design;
-cunostinte de baza in platforma Magento;
-cunostinte medii de Adobe Photoshop/Adobe Illustrator;
- atentie mare la detalii;
- cunostinte medii/avansat de limba engleza;
-persoana organizata,atenta la detalii,proactiva,optimista,serioasa,punctuala
-mod de lucru organizat si planificat
- operare PC (MSOffice si baze de date);
- cunostinte generale despre smartphone/tablets/gadgets - constituie un avantaj;

Descrierea jobului

-dezvoltarea continua a imaginii si identitatii brandului Vonino in mediul online;
-administrarea conturilor de facebook/Instagram.
-editarea si prelucrarea imaginilor de produs (smartphone/tableta/accesorii).
-editarea si prelucrarea imaginilor de tip banner/icon;
-conceperea unor repere noi in grafica de design a brandului/site-ului Vonino.
-incarcare/editare/stergerea produselor din shop-ul online de Magento.
- administrarea platformei de shop online.
-stabilirea prioritatilor ducand fiecare task la bun sfarsit.
- dezvoltarea sau ajustarea proiectelor in derulare legate de imaginea digitala.
- propunerea unor noi segmente de promovare a produselor Vonino si nu numai;
- pastreaza confidentialitatea tuturor informatiilor referitoare la corporatie

Vonino Inc. din Statele Unite este o companie ODM/OEM, care ofera produse electronice pentru utilizatori finali, pentru scopuri comerciale, industriale si de lifestyle. Echipa noastra lucreaza impreuna cu partenerii nostri, pentru a crea designuri si experiente de utilizare inovatoare. Intelegem cat de importante sunt pentru afacerile partenerilor nostri designul reusit si ideile creative, iar designerii si inginerii nostri se straduiesc sa dezvolte si sa creeze produse, care sa-i ajute pe partenerii nostri sa iasa in evidenta pe piata. Vocatia noastra este sa aducem pe piata globala produse de mare succes, care sa aduca bucurie cumparatorilor. Ne concentram, cu precadere, pe electronicele portabile, oferind atat design pentru produse noi, cat si proiecte la cheie. Echipele noastre lucreaza intr-o armonie perfecta si au o experienta excelenta in domeniul, atat de special, al „design-ului pentru fabricare” – arta inginereasca de a concepe produse inovative si dinamice, care sunt usor de transformat in realitate. Serviciile noastre de proiectare si design acopera de la managementul strategic al portofoliului, la „design pentru fabricare”, cu livrare la cheie. Capacitatile noastre unice in domeniul design-ului sunt sustinute de expertiza noastra extinsa, in ceea ce priveste materialele, tratamentele pentru suprafete, reactia utilizatorului, dezvoltarea de software si hardware si procesele industriale.

Expirat
Junior Online Marketing  -  Advanced Technologies SRL (Vonino Romania)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles