Junior Online Marketing Specialist

RINGIER ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Daca iti doresti o cariera in online marketing, ai apucat sa experimentezi deja si doresti sa-ti largesti orizonturile, te invitam sa aplici la acest job.

Candidatul pe care il asteptam are:
- Experienta similara anterioara in online marketing;
- Cunostinte de acces CMS website;
- Cunostinte de Google Analytics si Facebook Insights;
- Cunostinte de dezvoltare/scriere continut web/social media;
- Aptitudini de copywriting;
- Cunostinte despre planificarea si implementarea campaniilor de marketing online;
- Cunostinte excelente de Microsoft Office, Excel, Power Point;
- Capacitatea de a organiza si planifica activitatile;
- Bune abilitati analitice;
- Bune abilitati de comunicare;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Studii superioare (Comunicare/ Jurnalism/ Marketing constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Noul coleg se va ocupa de promovarea produselor companiei la nivel intern, prin intermediul canalelor online (social media, website, newsletter) si va lucra indeaproape cu Senior Online Marketing Specialist-ul si Marketing Director-ul pentru buna functionare a tuturor proiectelor organizate pe site-urile de lifestyle feminin.

Responsabilitati principale:
- Optimizeaza texte de promovare prin intermediul social media pentru revistele de lifestyle feminin, varianta print.
- Promoveaza proiectele speciale pentru clientii de publicitate impreuna cu Senior Online Marketing Specialist-ul.
- Participa la brainstorming in vederea gasirii celor mai bune metode de promovare pentru potentialii clienti de publicitate.
- Efectueaza rapoarte de performanta (Analytics si FB Insights).
- Se preocupa permanent pentru a fi la curent cu tendintele in ceea ce priveste comunicarea in mediul online.
- Colaboreaza cu departamentele editoriale si marketing print pentru a verifica si optimiza, atunci cand este cazul, implementarea campaniilor de print in mediul online.

Ringier is a multinational integrated media company. Founded in 1833, Ringier is carrying print, broadcast, radio, online and mobile media brands, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich. Ringier este o companie media multinationala. Fondata in 1833, Ringier are ca obiect de activitate branduri media in domeniile print, radio, online, TV, terminale mobile. Ringier este o afacere Elvetiana de familie cu sediul general in Zurich.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.