Publicat 18 Oct 2019 | Reactualizat 23 Oct 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Junior/Middle/Senior VR and AR Developer

1 post

Candidatul ideal

Suntem un studio boutique de VR si AR development si cautam un nou coleg cu care sa dezvoltam aplicatii imersive pentru zona enterprise. Suntem deschisi catre orice nivel de pregatire atat timp cat gasim o foarte buna gandire analitica si logica.

Avantaje

  • Training-ul de Unreal Engine se efectueaza in companie.
  • Vei lucra intr-o echipa mica, cu oportunitatea de a conduce dezvoltarea proiectelor
  • Oferim vested equity pentru candidatii seniori
  • Vei avea posibilitatea de a inova si de a folosi cele mai noi tehnologii din zona XR
  • Vei lucra in spatiul Impact Hub Universitate orientat catre confortul echipei
  • Program de lucru normal de 6 ore pe zi
Cerinte minime:
  • Abilitati de programare in C++, JS, sau alt limbaj similar
  • Pasiune pentru inovatie si cercetare
  • Vedere/orientare in spatiu - aplicatiile de desfasoara spatial, elementele interactive sunt amplasate in spatiu
  • Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa
In mod ideal:
  • Experienta cu Unreal Engine 4 sau un alt engine similar
  • Experienta profesionala pe C++
  • Experienta dezvoltare iOS si/sau Android
  • Experienta implementare baze de date relationale

Descrierea jobului

Ca developer aplicatii VR si AR vei lucra adesea in colaborare cu artistii 3D pentru a implementa proiecte pentru clienti enterprise. Pentru proiectele mici si medii vei functiona ca un Lead Developer cu asistenta celorlati dezvoltatori doar pentru debugging si testing.

Responsabilitati:

  • Dezvoltare aplicatii in PC VR, Mobile VR (iOS si Android) si ocazional webVR pe platforma Oculus si nu numai pe platforma Unreal Engine 4
  • Integrare asset-uri 3D si 2D in aplicatii
  • Integrarea aplicatiilor VR si AR cu baze de date
  • Cercetarea noilor tehnologii atat la nivel software cat si hardware
  • Testing si Debugging pe aplicatiile echipei
  • Implementare materiale, animatii si VFX in colaborare cu echipa 3D
Oportunitati:
  • Fiind un studio boutique, relativ tanar, vei avea o influenta reala asupra culturii companiei
  • Vei invata foarte mult despre cele mai noi tehnologii asociate VR si AR
  • Potential de crestere pe termen lung in pozitii de Lead si Management pe masura ce echipa se mareste
  • Pentru candidati seniori, oferim vested equity in functie de experienta si implicare

CGArtefacts este un studio boutique de VR si AR development ce dezvolta aplicatii interactive in UE4 pentru clienti enterprise. Aplicatiile sunt in domeniile de training si educatie, marketing, retail, real estate.
In paralel am demarat primul nostru produs intern VR de personal improvement.

Punctul nostru de lucru este la in spatele Teatrului National, in spatiul Impact Hub Universitate

Obiectivul nostru este sa avem in 5 ani cel putin o aplicatie VR in top 5 cele mai populare aplicatii pe Steam/Oculus Store.
Factorul X al nostru este abilitatea noastra de a crea experiente cat mai imersive folosind hardware si software larg disponibile.

Pentru mai multe detalii privind viziunea companiei vizitati site-ul nostru la www.cgartefacts.com, iar pentru un portofoliu extins de lucrari www.cgartefacts.com/p

Junior/Middle/Senior VR and AR Developer  -  CGArtefacts SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles