Junior-Mid PHP Back-End Developer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Noi cream software pentru industria de turism. Comparam zeci de mii de vacante de la diversi furnizori, in timp real, si ne jucam permanent cu big data. Daca esti o persoana curioasa, dornica de perfectionare si auto-depasire, originala, transparenta si cu spirit de echipa, atunci ai nimerit locul potrivit. Cautam un coleg/colega talentat(a), cu experienta pe proiecte medii si mari, care sa accepte provocari si sa ia decizii curajoase.

Jobul nu este disponibil intr-un regim remote permanent, de aceea e nevoie ca un eventual candidat sa poata lucra si la biroul din Iasi.

Abilitati si experienta:
  • Studii finalizate, de preferat intr-un domeniu conex informaticii
  • Cunoasterea si aplicarea principiilor de programare SOLID
  • Minim 2 ani de experienta in PHP
  • Cunostinte avansate OOP
  • Cunostinte baze de date relationale (MySQL)
  • Experienta in crearea si consumarea API-urilor de tip REST
  • Cunostinte de baza GIT (pentru versionare)
Pot constitui avantaje:
  • Experieta de lucru in Laravel
  • Cunostinte VueJS
  • Experienta de lucru cu Redis si RediSearch
  • Experienta in Docker
  • Cunostinte CI/CD
  • Cunostinte management si deployment workeri

Descrierea jobului

Pozitia de Programator PHP reprezinta o oportunitate de a lucra la un proiect frumos, dinamic, modern si care te va aduce mai aproape de lumea vacantelor, de plaje insorite sau de peisaje montane care aduc zambete pe fetele clientilor. Vei interactiona cu diverse culturi si piete internationale, atat prin intermediul produselor create, cat si fizic in conversatii sau intalniri cu clientii.

Sarcini si responsabilitati:
  • Intelegerea cerintelor si solicitarilor venite de la clienti sau echipa
  • Capacitatea de estimare a timpului de livrare al proiectelor
  • Codarea avand permanent in focus performanta, scalabilitatea si bunele practici
  • Implementarea solicitarilor scriind cod curat si optim
  • Asezonarea permanenta cu noile practici si tehnologii
Vei avea un pachet de beneficii competitiv, acesta incluzand:
  • echipa simpatica
  • salariu motivant
  • acces gratuit la platforme de instruire
  • cresteri salariale regulate, bazate pe performante
  • asigurare medicala privata
  • program de lucru flexibil
  • birou confortabil, cafea, ceai, tehnica moderna
  • posibilitatea de rezervari vacante si produse turistice la preturi de prima mana

Travel Connections Technology (TCT) este o companie cu o experienta de peste 10 ani in industria de turism, oferind produse software de tip ERP companiilor care activeaza in aceasta industrie. TCT are clienti in Romania si in alte 15 tari oferind servicii de analiza si implementare de produse software, consultanta IT si training, precum si dezvoltare la cerere, bazata pe solicitarea clientului.

Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022