Junior Marketing

SC NOAVIDET SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Videt(.)ro își mărește echipa! Aplică pentru a deveni noul(a) nostru/noastra coleg/a!

Căutăm un/o coleg/ă pasionat(ă) de tot ceea ce înseamnă online marketing. Dacă ai mai lucrat în cadrul altor magazine online și ai o gândire logică, analitică și poți și te descurci cu implementarea și urmărirea taskurilor, chiar ne dorim să ne cunoaștem.

Dacă într-adevăr vrei să te considerăm alegerea potrivită, iată calitățile pe care ar trebui să le deții:
  • Să cunoști bine limba română și să te poți exprima coerent și concis la telefon si in mailuri
  • Să cunoști limba engleză la nivel mediu
  • Să cunoști câteva date despre principalele canale de comunicare si promovare. Promitem să-ți împărtășim și noi din experiența noastră, și să ai parte de programe de training pentru a te pune în valoare, dar tu va trebui să înveți
  • Cunoștințe de utilizare a programelor Office: Excel, Word
  • Să fii o persoană proactivă. Adică să nu fie nevoie să-ți spună cineva că are nevoie de ajutor sau că un lucru ar trebui să fie îmbunătățit, ci chiar tu să ne spui asta
  • Să fii corect! Ne plac oamenii rezonabili, suntem tineri și nu ne place să ne complicăm.

Descrierea jobului

  • Setarea și trimiterea de newslettere
  • Completarea rapoartelor de newslettere
  • Trimitere brief-uri catre agentia de Print (afișe vitrina, gift carduri etc.)
  • Aprobare plan postări Social Media
  • Comunicare cu afiliații din diferite platforme de afiliere
  • Upload bannere campanii în site
  • Comunicare cu echipa de suport pentru upload-ul noilor landing page-uri in platforma
  • Setări coduri de discount pentru campanii
  • Traducerea noilor produse disponibile în site
  • Ordonarea produselor în site, acolo unde este cazul
  • Adăugare informații de tip text în site.

Videt(.)ro a fost fondat în anul 2011 și a devenit treptat cel mai mare comerciant online de lentile de contact medicale din România. În prezent, deținem și 2 Showroom-uri în București, în care avem expuși peste 3000 de ochelari. Anual, procesăm peste 100.000 de comenzi de ochelari și lentile de contact.

Din anul 2016 facem parte dintr-un grup de companii din Europa cu sediul în Cehia și cu o prezență în peste 31 de țări.
Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos