Junior Marketing Specialist

City Grill Group 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Știm că majoritatea absolvenților din cadrul studiilor universitare / studenților în ani terminali, își petrec mult timp reflectând asupra gândului: „Și acum ce fac? Unde mă angajez?”. Așa că City Grill a găsit o alternativă de soluționare a acestei griji – un job în cadrul departamentului de MARKETING.

Descrierea jobului

Ce presupune acest job?
Vei concepe și crea conținut (text și vizual) pentru rețelele de socializare utilizate de compania noastră.
Vei menține contactul cu agențiile de publicitate partenere.
Vei dezvolta continuu imaginea și identitatea firmei, având în vedere materialele promoționale atât din mediu fizic, cât și online.
Vei verifica și actualiza meniurile restaurantelor din cadrul companiei noastre, de fiecare dată când este cazul.
Vei analiza impactul postărilor din social media ale companiei noastre, urmărind îndeaproape rezultatele (cifrele ).

Cerințe:
Cunoștințe de utilizare a rețelelor de socializare: Facebook, Instagram, TikTok.
Cunoștințe de utilizare a programelor: Photoshop, Canva.
Abilitatea de a crea conținut original și corect gramatical, adaptat în funcție de subiectele cerute (conținut postări, campanii, etc).
Atenție sporită la detalii.
Creativitate și simț estetic dezvoltat.

Constituie un avantaj:
Experiența de lucru intr-o agentie de marketing/PR.
Experiența, pasiunea pentru foto-video edit.
Program FULL-TIME: 8h 30/ zi; 5 zile/săpămână.

Grupul City Grill este cel mai mare lant de restaurante romanesc, un angajator serios si stabil. Suntem atestati sa calificam pentru meseriile de bucatar si ospatar. Daca tot e sa muncesti, munceste alaturi de cei mai buni!

Publicat 29 Sept. 2022 Reactualizat 24 Oct. 2022 Expiră 29 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.