Junior Legal Adviser

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• University degree in Law;
• At least 1 year experience in any legal activity;
• Computer literacy: Word, Excel, Power Point;
• Fluent in English, spoken and written;
• Well organized, detail and result oriented;
• Analytical thinking;
• Able to work under pressure with tight deadlines;
• Ethic attitude towards the job and the company.

Descrierea jobului

In this position, you'll be responsible for:

• Providing day-to-day legal advice, ensuring legal compliance - mainly Commercial, Civil and Competition Law;
• Monitoring legal frameworks, drawing-up reports, informing internal clients on latest legal changes and their impact;
• Drawing-up and approving contracts and other company documents;
• Working with other legal and business parts, delivering in-time and accurate legal documentation needed in relationship with authorities;
• Regulatory affairs;
• Handling litigations.

Descrierea companiei

Să ne cunoaștem!

V-ați întrebat vreodată cum ajung pe rafturi produsele Pampers, Ariel, Oral-B, Duracell, RioMare, Pringles, Dolce&Gabbana, BOSS, Wella, Londa? Cine este responsabil de vânzarea și livrarea acestora către clienti?

Noi suntem!

Faceți cunoștință cu distribuitorul FMCG Interbrands Orbico. Acoperim o gamă largă de brand-uri cunoscute la nivel mondial, de la produse de îngrijire ale părului la produse alimentare și nealimentare. Cu o echipă de experți profesioniști pasionați, oferim soluții complete de afaceri pentru vânzări, servicii logistice și brand management pentru mărcile din portofoliul nostru. În viața noastră de zi cu zi suntem conduși de misiunea, viziunea și valorile noastre.

Despre noi!

In Romania Grupul Orbico are 4 companii:

- Orbico Romania - www.orbico.ro
- Orbico Beauty - www.orbicobeauty.ro
- Professional Brands - www.professionalbrands.ro
- Interbrands - www.interbrands.ro

Nu ezitati sa ne URMARITI!

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 14 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos