Junior IT System Analyst

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Work experience: at least 2 years working with SQL (Oracle/MySQL);
  • Hands on experience with software development and documentation is a plus;
  • Working knowledge of SAP business software applications is a plus;
  • Good skills and understanding in SQL data interrogation techniques (data interrogations, joins, etc.);
  • Ability to explain technical details;
  • Good analytical skills;
  • A good problem-solving attitude;

Descrierea jobului

We are looking for a Junior System Analyst to help us maintain our IT systems. You will act as first level of support for any relevant problems or raise the issues. You will also perform standard testing for any new software developments.

As a system analyst, you will be joining a team of developers who are passionate about IT systems, software development and different programming languages. If you are also interested in discovering and implementing new features, we would like to meet you.

Job Responsibilities
  • Maintain IT systems and help extend existing systems in line with organizational goals;
  • Tests and maintains applications;
  • Ensure a good understanding of functional specifications;
  • Help analyzing system processes and reports;

Descrierea companiei

Să ne cunoaștem!

V-ați întrebat vreodată cum ajung pe rafturi produsele Pampers, Ariel, Oral-B, Duracell, RioMare, Pringles, Dolce&Gabbana, BOSS, Wella, Londa? Cine este responsabil de vânzarea și livrarea acestora către clienti?

Noi suntem!

Faceți cunoștință cu distribuitorul FMCG Interbrands Orbico. Acoperim o gamă largă de brand-uri cunoscute la nivel mondial, de la produse de îngrijire ale părului la produse alimentare și nealimentare. Cu o echipă de experți profesioniști pasionați, oferim soluții complete de afaceri pentru vânzări, servicii logistice și brand management pentru mărcile din portofoliul nostru. În viața noastră de zi cu zi suntem conduși de misiunea, viziunea și valorile noastre.

Despre noi!

In Romania Grupul Orbico are 4 companii:

- Orbico Romania - www.orbico.ro - Orbico Beauty - www.orbicobeauty.ro - Professional Brands - www.professionalbrands.ro - Interbrands - www.interbrands.ro

Nu ezitati sa ne URMARITI!

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos