Publicat 09 Mai 2014 | Expiră 10 Iun 2014

Junior IT SPECIALIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL:
Pozitia oferita in cadrul companiei noastre va reprezenta prima linie de contact pentru toate incidentele IT semnalate sau a cererilor clientilor.
Viitorul nostru coleg trebuie sa lucreze intr-un mod eficient si profesionist, astfel incat sa respecte nivelele de performanta oferite clientilor nostri.

Pentru a indeplini aceste criterii, trebuie sa aiba :

• Minim 2 ani de experienta in domeniu.
• Cunostinte solide de IT hardware/software/networking.
• Experienta in administrarea serverelor Windows/Linux
• Experienta cu solutii de backup, sisteme stocare.
• Capacitate de asimilare rapida, personalitate dinamica orientata catre client, cu initiativa.
• Bune cunostinte de limba engleza.

Descrierea jobului

Responsabilitati primare:
• Raspunde solicitarilor primite si le inregistreaza in sistemul de ticketing intr-un mod clar si detaliat
• Rezolva problemele IT de hardware, software si de retea
• Asigura mentenanta preventiva sau asistenta pentru rezolvarea problemelor IT, onsite sau de la distanta
• Participa la definirea si documentarea bazei de cunostinte IT
• Participa la proiecte speciale sau punctuale, daca e cazul
• Escaladeaza problemele la un nivel superior de suport daca e necesar
• Atinge in mod constant si depaseste criteriile de performanta stabilite

Suntem o companie de servicii si suport IT B2B ce se adreseaza firmelor mari, medii sau mici cat si sectorului public pentru asigurarea managementului infrastructurii IT, solutiilor software, de comunicatii sau echipamente necesare activitatii.

Prin intelegerea necesitatilor oricarei organizatii de a avea o infrastructura IT functionabila si adaptata cerintelor crescande de securitate si eficienta, echipa noastra isi focuseaza activitatea pentru a deveni consultantul de incredere si furnizorul tuturor nevoilor IT ale clientilor nostri.

Misiunea noastra este de a avea clienti incantati de un parteneriat ce le aduce o colaborare necesara si eficienta pentru a atinge obiectivele propuse, prin folosirea mult mai eficienta a serviciilor IT. Oferim profesionisti orientati catre client, personal bine pregatit tehnic, un suport client de exceptie, solutii inovatoare pentru toate nevoile IT, incluzand proiectarea, instalarea si mentenanta retelelor de orice complexitate.

Expirat
Junior IT SPECIALIST  -  4G CONSULTING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles