Publicat 21 Oct 2020 | Reactualizat 18 Nov 2020 | Expiră 21 Nov 2020

Junior HR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte practice de baza
Cunoașterea legislației muncii și a cerințelor legale vizate de activitatea din HR
Foarte organizat(a), are capacitatea de a îndeplini mai multe sarcini și de a acorda prioritate fără a sacrifica calitatea;
Capacitate de a lucra independent(a) pe ariile de delegare și de a lua inițiativa pentru a aborda proactiv problemele;
Abilități dezvoltate de comunicare scrisă și verbală română/ engleză;
Cunoștințe informatice la nivel avansat (Word, Excel, Outlook).
Capacitate organizatorica, prioritizarea sarcinilor, multitasking;

Abilități personale:
Integritate si spirit proactiv, atenţie la detalii, seriozitate, capacitate bună de comunicare scrisă şi orală, loialitate .

Descrierea jobului

Participă la recrutarea forţei de muncă ,promovare anunturi , canal de comunicare cu administrare baza date candidati.
Suport in recrutarea și selecția operatorilor de producție;
Promovarea posturilor prin metode formale și non-formale;
Identificarea și utilizarea canalelor și metodelor potrivite de atragere a candidaților;
Mentinerea contactului cu candidații, transmiterea feedback
Prezentarea ofertei și acordarea de suport în etapa de pre-angajare;
Întocmirea și prezentarea documentelor specifice angajării;
Răspunde de gestionarea bazei de date a salariaţilor operând la timp şi în mod corect intrările, modificările şi ieşirile.
Planifica si organizeaza instruiri interne sub indrumarea managerului HR
Asigura activitati de informare in cadrul activitatilor de formare profesionala continua (blue collar )
Păstrează evidenţa concediilor medicale, învoirilor, concediilor de odihnă, desfacerilor contractelor individuale de muncă , prelungire cotracte ,fluctuaţiei de personal in general .
Extragere date si pregatirea rapoartelor în funcție de cerințe;
Actualizare baza de date angajați , gestionare documente , coreleaza informații sau date și răspunde la solicitările de rutină cu răspunsuri adecvate;
Isi asuma și asigura tratarea corectă a unei varietăți de sarcini administrative în domeniul resurselor umane în cadrul liniilor directoare generale;

SC ELECTROPLAST SA are peste 25 de ani de experienta remarcabila in domeniul industriei producatoare de conductori si cabluri electrice . Avem peste 100 de angajati si o mare capacitate de adaptare la provocarile mediului economic si concurential .
Oferta de produse cuprinde cabluri electrice din cupru si aluminiu, rigide si flexibile, nearmate, armate, ecranate, ecranat-armate.
Primeaza calitatea produselor care deriva din calitatea angajatilor!

Expirat
Junior HR  -  Electroplast .ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles