Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 31 Ian 2019 | Expiră 03 Feb 2019

Junior dispatcher/ Agent transport extern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana motivata si interesata sa invete si sa se dezvolte in domeniul serviciilor de transport marfa.
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare in limba engleza.
Cunoasterea limbii germane constituie avantaj.
Atitudine pozitiva.
Proactivitate in relatia cu clientii si colegii.
Capacitate si dorinta de invatare si perfectionare.

Descrierea jobului

Se lucreaza intr-un soft de transport dezvoltat pentru specificul firmei, care ajuta la desfasurarea in conditii optime a activitatii.
Echipa tanara si dinamica, mediu de lucru pozitiv, orientat catre dezvoltare.
Principalele atributii :
- primeste comenzile de transport de la clientii firmei;
- instiinteaza soferii cu privire la cursele pe care trebuie sa le efectueze;
- trimite informari in limba engleza clientilor privind desfasurarea transportului ;
- comunica ori de cate ori este nevoie cu soferii si informeaza managerul de transport cu privire la situatiile aparute;
- primeste documentele de transport de la conducatorii auto si le arhiveaza;
- urmareste pe GPS camioanele descarcate sau in curs de descarcare si actualizeaza statusul acestora in sistem si la clienti;
- raporteaza sefului ierarhic orice situatie aparuta si face propuneri de imbunatatire a activitatii;
- intocmeste diferite rapoarte in Word si Excel;
- desfasoara si alte atributii specifice activitatii sale precum si orice alte sarcini trasate de seful de departament si directorul general în funcţie de necesităţile organizaţionale/departamentale în limitele de competenţă ale postului ocupat

Beneficii :
- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- bonuri de masa;
- telefon de serviciu;
- instruire la locul de munca ;
- cursuri de perfectionare;
- posibilitate de avansare.

FIRMA DE TRANSPORT MARFURI GENERALE INTERN SI INTERNATIONAL - Casa de expeditii - - MEMBRA A GRUPULUI MINET SA - IN PLINA DEZVOLTARE

Expirat
Junior dispatcher/ Agent transport extern  -  MINET LOGISTICS