Junior 2D Digital Game Artist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 3500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Are background în domeniu și un portofoliu solid de artă 2D;
  • Are cunostințe avansate de vorbire, scriere și înțelegere a limbii engleze;
  • Dorește să lucreze într-un mediu internațional;
  • Experiența în Unity este un bonus;
  • Experiența de design UI, UX este un bonus.

Descrierea jobului

De ce să aplici în echipa noastră?
  • Pentru că eșți pasionat de artă și ți-ar plăcea să lucrezi într-o industrie relativ nouă în România.
  • Pentru că vrei să faci parte dintr-o echipă în care vocea și ideile tale sunt auzite și luate în considerare.
  • Pentru că vrei să ai ocazia de a prelua controlul când vine vorba de concept art și design.

Responsabilitati:
  • Vei colabora cu echipa de de development și cea de marketing și vei lucra alături de ei pe diferite proiecte.
  • Te vei ocupa atât de concept art cât și de UI design, 2D texturing și crearea de artă 2D pentru loading screen-uri sau artă promoționala.
  • Vei participa la brainstorminguri în care vei avea ocazia să iți expui ideile, nu doar pe partea de grafică 2D ci și în alte domenii creative care țin de game development.
  • Jobul este unul full-time, luni-vineri, de la 9 la, la biroul nostru situat în Cluj-Napoca.

Beneficii:
  • Abonament servicii medicale private
  • Prime de sarbatori
  • Extra zile de concediu
  • Mediu de lucru prietenos si relaxat
  • Contract de munca pe o perioada nedeterminata
  • Pauza de masa platita
  • Fructe proaspete, bauturi racoritoare, ceai si cafea la birou.

Dacă ți se potrivește acest job, trimite-ne CV-ul tău.

Quantum Logic Games este o companie romaneasca de game development care a luat nastere in anul 2021.

Echipa noastra este formata din oameni tineri si entuziasmati, aflati la inceput de drum, care vor sa isi dezvolte pasiunea pentru arta, programare si jocuri video.
Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos