Publicat 20 Ian 2019 | Expiră 20 Feb 2019

Junior Copywriter

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca iti place sa lucrezi (si) de acasa, ai viteza in gandire, iti place sa scrii, cunosti mediul online si adori dezvoltarea personala, esti binevenit in echipa Marsilian.

Cautam un coleg nou, inteligent, cu un simt dezvoltat al observatiei, inzestrat cu spirit creativ, si caruia, bineinteles, sa nu ii fie straina limba romana.

Candidatul ideal trebuie sa fie versatil, avand in vedere ca business-ul nostru este in mai multe arii de activitate - trebuie sa poate transmite emotie prin cuvinte si sa inteleaga psihologia din spatele unui text de succes (fie ca este pe o pagina de destinatie sau un text-hook pe Facebook).

Apreciem munca si nu neglijam performanta. De asemena, vei avea numeroase lucruri noi de invatat!

Descrierea jobului

Cerinte:

Cunostinte de baza de copy-editor si copywriter;
Abilitati de organizare si multitasking;
Atentie sporita la detalii si o buna cunoastere a limbii romane;
Abilitati de creare content (pagini de destinatie, articole blog, texte pentru reclame Facebook)
Cunostinte Wordpress
Cunostinte de baza in utilizarea programului Photoshop, suita Office si HTML;
Limba engleza - nivel mediu;
Abilitatea de a lucra in echipa.

Creare continut - scrisori de vanzari si asistare a procesului de email marketing in companie
Creare/editare articole pentru blog
Creare texte pentru reclame
Creare pagini de destinatie si lucrul in colaborare cu echipa de media pentru dezvoltarea unor campanii de marketing omogene
Editarea imaginilor (nu obligatoriu, dar este un plus);
Lucrul poate fi facut si REMOTE in 50% din timp (in cealalta parte de 50% din timp este nevoie de colaborare directa la birou cu ceilalti membri ai echipei).
Limba engleza este obligatorie, avand in vedere prezenta strainilor in echipa noastra

Marsilian este o companie de tehnologie cu propriile startup-uri in medicina, educatie (cele mai mari platforme de invatare din Romania), dar si cu o suita de servicii pentru clienti din zona IT (software, web development, mobile) printr-o alta ramura.

Expirat
Junior Copywriter  -  Marsilian Technologies SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles