Publicat 14 Iul 2021 | Reactualizat 11 Aug 2021 | Expiră 14 Aug 2021

Junior call center cu limba Germană

20 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Împreună cu clientul nostru, un important lider european, prezent în 46 de țări, care operează în domeniul Tehnologiei informației, oferind soluții pentru sectorul financiar-bancar, deschidem noi oportunități, pentru vorbitorii de limba germană. Pentru ei, avem disponibil rolul de Junior - Call Center cu limba germană.

Dacă:

  • Ești absolvent/ă de studii medii ( Cu diplomă de Bacalaureat)
  • Ai experiență anterioară de minim 6 luni în Call center, cu limba germană
  • Deții cunoștințe avansate de limbă Germană -scris/ vorbit/ citit
  • Ai competențe bune de comunicare în limba Engleză
  • Știi să utilizezi pachetul Microsoft Office
  • Interacționezi cu ușurință și îți place să soluționezi cerințele clienților
  • Ești o persoană calmă, organizată și orientată către client
  • Locuiești în București, Pitești, Ploiești, Târgoviște, Buzau, Călărași, Brasov, Sibiu, Cluj.
Atunci te așteptăm în echipă !

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Gestionarea apelurilor inbound / outbound din partea / către clienții din Germania care dețin diferite instrumente bancare (POS, aplicații de Online Banking, carduri debit sau credit)
  • Oferirea de soluții adaptate fiecărei probleme întâlnite în conformitate cu procedurile companiei și nevoile clienților
  • Respectarea standardelor de calitate privind procedurile de lucru și raportul cu clienții

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv
  • Acces la o platformă de beneficii suplimentare
  • Posibilitatea de a lucra remote în anumite zile
  • Sporuri pentru turele de noapte și turele de weekend
  • Asigurare medicală privată
  • Contract intern direct cu angajatorul pe perioadă determinată de 2 ani, cu posibilitate de prelungire sau transformare în perioada nedeterminată
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă de profesioniști

Program
  • Activitatea se desfășoară de luni până duminică, în ture de zi și de noapte, prin rotație.
  • Se lucrează atât de la birou, în Pipera -Globalworth Campus, cât și în regim work from home

Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

Randstad Holding NV is listed on the NYSE Euronext Amsterdam, where options for stocks in Randstad are also traded. For more information see www.randstad.com.

Telephone: 0249/421576(Slatina) ; 0213/365253(Bucharest)

www.randstad/.ro / recruiting@randstad.ro

Expirat
Junior call center cu limba Germană  -  RANDSTAD ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles