Publicat 23 Aug 2017 | Reactualizat 20 Sep 2017 | Expiră 23 Sep 2017

JUNIOR BUYER

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice / economice finalizate
Experienta pe zona de monitorizare a contractelor de minim 2 ani
Bune cunostinte MS Office: Word, Excel, PowerPoint
Limbi straine: engleza – nivel superior
Abilitati de analiza si sinteza
Bune abilitati de comunicare
Experienta in fashion retail reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Realizeaza o permanenta comunicare cu furnizorii cunoscand in amanunt toate problemele legate de produsele comandate si cerintele furnizorului.
Raspunde de buna derulare a comenzilor lansate in productie , respectarea termenelor de livrare si se asigura ca produsele vor fi in concordanta cu informatiile stipulate in comanda.
Realizeaza grafic livrari pe termene si furnizori si transmite informatiile mai departe catre departamentele implicate.
Raspunde de transmiterea termenelor comerciale agreate si se asigura ca acestea vor fi confirmate de catre furnizori.
Raspunde de livrarea mostrelor la datele agreate si mentionate in comanda.
Se asigura ca documentele de transport vor fi primite in timp si ca se vor expedia catre departamentul. logistic.Totodata va asigura legatura intre departamentul logistic si furnizori si va incerca sa medieze orice problema care ar putea sa apara si care ar putea periclita termenul de livrare a marfii.
Se asigura ca documentele de la furnizori sunt primite in timp , sunt verificate si se vor expedia mai departe catre departamentele financiar contabil si logistic.
Comenzile preluate la targurile de profil se vor indosaria si aseza conform procedurii interne.
Va pregati toate informatiile necesare pentru sedintele de achizitii din timpul sezonului.
Intocmeste situatii privind consumurile de accesorii personalizate utilizate in completarea comenzilor lansate – tine legatura directa cu depozitul de accesorii si urmareste fluxul transmiterii acestor accesorii catre fabrica.
Urmarirea contractelor si transmiterea lor catre furnizori.

IL PASSO este unul dintre cei mai mari retaileri de incaltaminte si accesorii din piele. Cu o vechime de 18 ani pe piata din Romania, IL PASSO este numele dat rafinamentului si celor mai noi tendinte, al femeii moderne, puternice si determinate, dar sensibila, sofisticata, misterioasa. Este numele barbatului increzator, activ, direct, actual, care stie ce vrea si nu face compromisuri. Este o marca a stilului si stralucirii, creand o legatura intima, pretioasa cu cel care poarta produsul IL PASSO.

Expirat
JUNIOR BUYER  -  SC PESTOS SRL