Publicat 12 Feb 2021 | Reactualizat 12 Mar 2021 | Expiră 15 Mar 2021

Junior brand manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare, de preferat cu profil economic, marketing
- Minim 3 ani experienta de brand management
- Ideal: experienta in food industry sau mai larg in FMCG
- Cunostinte de baza in mediul online, management-ul campaniilor online
- Buna cunoastere a pietei de publicitate
- Limba engleza, minimum nivel mediu
- Excelente aptitudini de operare pe calculator: MS OFFICE
- Capacitate de sinteza si analiza
- Orientare spre inovatie si nou
- Orientare spre rezultate si profit
- Capacitate de a lucra sub stres, cu termene limita
- Persoana ambitioasa, serioasa, perseverenta, optimista, inovativa

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Este raspunzator direct de coordonarea mixului de marketing al tuturor marcilor din subordine, sub supervizarea Managerului de Marketing. Acesta va fi facut in vederea optimizarii performantelor marcilor.
- Cercetarea pietei prin identificarea si evaluarea surselor de informatie, folosirea instrumentelor specifice (Retail audit, Brand performance, Focus group-uri, Taste testing) si interpretarea datelor rezultate
- Analiza concurentei (observatii, BI, harti perceptuale)
- Realizarea de rapoarte de evaluare a performantei marcilor gestionate, conform ritmicitatii stabilite de coordonatorul departamentului pentru fiecare tip de raport
- Analiza categoriei si propunerea de directii pentru cresterea vanzarilor si cifrei de afaceri a brandurilor de care este responsabil;
- Propune catre Managerul de Marketing programe de marketing pentru marcile/ grupele de produse pe care le coordoneaza.
- Coordoneaza implementeaza proiectelor de marketing pentru marcile/ grupele de produse din portofoliul de care este responsabil, cu supervizarea Directorului de Marketing.
- Elaboreaza brief-urile catre agentie pe proiectele care implica colaborarea cu Agentii de Publicitate, media, cercetare piata.
- Elaboreaza briefurile pentru dezvoltari de produse noi
- Colaborarea cu diverse agentii, agentii de publicitate, de media, precum si cu alti furnizori de servicii pentru a indeplini obiectivele incluse in planurile de marketing;
- Monitorizarea rezultatelor campaniilor de publicitate, propune catre Directorul de Marketing actiuni de urmat in urma analizei campaniilor.
- Propunerea si supervizarea diverselor evenimente de promovare a produselor in vederea sustinerii strategiei de marketing - in colaborare cu specialistul de Trade Marketing
- Dezvolta conceptele BTL, de evenimente, precum si conceperea si supervizarea productiei materialelor promotionale.
- Propune catre Managerul de Marketing strategia de comunicare in concordanta cu guide-line-urile marcilor in scopul atingerii obiectivelor stabilite in planul de marketing anual.
- Dezvoltarea materialelor promotionale, trasarea directiilor in plasarea lor pentru asigurarea consistentei in executie si pentru maximizarea vizibilitatii in interiorul magazinelor – in colaborare cu specialistul de Trade Marketing
- Asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
Identificarea noilor oportunitati pentru brandurile din portofoliu

Grupul Vel Pitar este unul dintre cei mai importanti angajatori din Romania, avand peste 3000 de angajati. Vel Pitar incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala. Angajatii nostri au sanse egale de promovare, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in cadrul companiilor din grupul Vel Pitar.

Expirat
Junior brand manager  -  Vel Pitar

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles