Junior Auditor

Deloitte Romania - 40 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

The value of Audit begins with understanding the accuracy of a company’s financial information, which shareholders use to make vital decisions. You’ll travel to various client sites to get a detailed comprehension of their business, identify key risks and find ways to mitigate them. Each industry faces different sets of risks, so your learning curve will be very sharp, as you will be working on multiple engagements. Auditing financial statements is just the start.

Join us if you are a final year student or a fresh graduate who:

• Is curios, eager to learn and develop
• Likes to take the initiative
• Is proficient in English
• Sees challenges as opportunities to grow
• Enjoys working individually as well as part of a team
• Likes to travel

Start date: September, 2021

Locations: Bucharest, Cluj-Napoca, Timisoara and Chisinau

Descrierea jobului

Your future role

You’ll work closely with our clients to understand their business, the risks they face and their internal controls. But that’s just the start; you’ll also have the opportunity to:

• audit client financials, transactions and internal control processes
• perform data interrogation and analysis of client data
• assist in identifying process issues and developing solutions

What we offer

It’s your career, your life, and your choice. Deloitte can give you the opportunity to work with some of the best professionals and explore what works for you through a variety of sources of inspiration:

• Strong investment in your career and constant learning opportunities
• Thorough & very insightful onboarding process (intensive training before working for our clients)
• ACCA certification
• Exposure to very diverse industries and businesses
• Opportunity to use data analytics and complex applications to do a smart audit
• Full-time job (undetermined period) and a friendly team
• Opportunity to work under the guidance of more experienced colleagues (managers, senior consultants)

We give you the means and the know-how, while you have the inspiration and enthusiasm. You're in charge of your career. Start here and explore how far you can go. Get inspired at Deloitte!

"Deloitte" este brand-ul sub care zeci de mii de specialisti din firme independente din intrega lume colaboreaza pentru a oferi servicii clientilor in urmatoarele domenii - audit, consultanta, consultanta financiara, managementul riscului si taxe. Aceste firme sunt firmele membre Deloitte Touche Tohmatsu Limited (“DTTL”), o organizatie cu raspundere limitata din Marea Britanie.

Despre Deloitte Romania si Moldova

În România, serviciile sunt prestate sau susținute de către Deloitte Audit SRL, Deloitte Tax SRL, Deloitte Consultanta SRL, Deloitte Fiscal Representative SRL, Deloitte Tehnologie SRL, Deloitte GES Support Services SRL și Deloitte Shared Services SRL.

Deloitte este una dintre cele mai mari companii de servicii profesionale de pe piața din România și prestează, în cooperare cu Reff & Asociații SCA, servicii de audit, servicii de consultanță fiscală, servicii juridice, servicii de consultanță și consultanță financiară, servicii de managementul riscului, soluții de servicii externalizate și consultanță în tehnologie și alte servicii adiacente prin intermediul a peste 1700 profesioniști.

La Deloitte veți interacționa cu diferiți clienți pentru a le înțelege afacerea, pentru a identifica riscurile cheie și pentru a găsi modalități de a le reduce. Vă oferim un proces de integrare aprofundat și foarte perspicace, acces la cele mai bune resurse de instruire și învățare, o echipă prietenoasă, care vă va ghida de-a lungul parcursului dvs. profesional. Suntem pasionați să construim relații pe tot parcursul vieții cu oamenii noștri și suntem dedicați succesului lor, indiferent de locul în care călătoria ii duce.

Deloitte este locul în care toți „colegii pe viață” își pot conecta și avansa cariera.

Once Deloitte, always Deloitte. Let’s stay in touch!

Publicat 8 oct. 2021 Reactualizat 5 nov. 2021 Expiră 7 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos