Junior accountant

ROMCONTEXPERT - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate finalizate;
Cunostinte aprofundate de contabilitate;
Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale si dorinta de perfectionare in aceasta directie;
Limba engleza - nivel avansat (reprezinta un avantaj);
Cunostinte de operare PC (World, Excel, Internet);
Capacitatea de a lucra in echipa;
Abilitati de comunicare si planificare;
Initiativa, perseverenta, dinamism.

Descrierea jobului

Organizarea evidentei contabile a societatilor din portofoliu sub indrumare;
Mentinerea relatiilor cu clientii societatii si cu institutiile statului (in interiorul localitatii);
Aplicarea legislatiei fiscale, intocmirea declaratiilor fiscale sub indrumarea unui expert contabil/ consultant fiscal;
Intocmirea unor rapoarte financiare de analiza specifice fiecarui client;
Participarea la misiuni de consultanta financiara si audit sub indrumare;
Participarea la programul de pregatire profesionala organizat in interiorul RCE.

societate de audit, servicii contabile, consultanta in investitii si implementatarea proiectelor finantate din instrumente structurale, consultanta fiscala
Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos