Publicat 27 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iul 2019 | Expiră 28 Iul 2019

Junior Accountant

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai , companie multinationala care ofera servicii de contabilitate , o persoana pentru pozitia de Contabil Junior in Cluj Napoca:

Cerințe:

  • absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate); acceptăm și masteranzi …serioși!
  • experiență minimum 6 luni în domeniu, de preferat într-o companie de contabilitate, dar nu obligatoriu;
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (reprezintă un plus cunoașterea altor limbi străine);
  • cunoștințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;
  • abilități de comunicare și relaționare, bună cunoaștere a limbii române(!)
  • persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză.
Responsabilități:

  • înregistrarea în programul de gestiune a operațiunilor specifice;
  • înregistrarea în diverse programe de contabilitate a documentelor financiar-contabile;
  • verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client conform legislației în vigoare;
  • participare la realizarea lucrărilor de închidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor și taxelor cu respectarea termenelor stabilite contractual;
  • întocmirea unor raportări în formatul agreat cu clientul;
  • participarea la întocmirea raportărilor financiare semestriale și anuale, inclusiv a situațiilor financiare;
  • transmiterea în termen către clienți a rezultatelor finale la sfarșitul perioadei de raportare.
Beneficii oferite:
  • instruirea continuă și posibilitatea de a acumula cunoștințe temeinice profesionale;
  • cursuri interne de contabilitate și fiscalitate;
  • cursuri de limbi străine;
  • încurajarea înscrierii și promovării examenelor ACCA;;
  • condiții de muncă într-un mediu plăcut cu posibilități de creștere rapidă ierarhic și material.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Ai aplicat
Expirat
Junior Accountant  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles