Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Junior Accountant - Contabilitate Primara

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 luna experiență în Financiar / Contabilitate, Administrativ / Logistica, Office / Back-office / Secretariat, Resurse umane / Psihologie, Transport / Distributie

Candidatul ideal

Compania TRANSGOR LOGISTIK, cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul serviciilor de depozitare, al expedițiilor interne și internaționale și al transporturilor rutiere, aeriene și maritime în toată Europa, își mărește echipa!

Dacă ai cunoștinte de contabilitate, ești o persoană proactivă și sociabilă, cu bune abilități de organizare și îți dorești să te alături unei echipe tinere, caracterizată prin performanță și dorința de dezvoltare, atunci te așteptăm cu drag să ocupi postul de Junior Accountant în departamentul financiar-contabil.

Unde vei lucra :
la sediul central al companiei TRANSGOR LOGISTIK, în Tomești – Iași.

Ești candidatul ideal dacă:

  • ești o persoană organizată, autonomă, care poate lucra la mai multe sarcini în paralel și respectă termenele limită;
  • ești pasionat de contabilitate și ai cunoștinte practice în acest domeniu;
  • ai experiență pe un post similar de minim 6 luni;
  • știi să utilizezi pachetul Microsoft Office;
  • stăpânești programul de contabilitate Nexus (cu asta chiar ne-ai cucerit).

Descrierea jobului

Care vor fi, pe scurt, responsabilitățile tale:

  • învățarea specificului activității și integrarea în echipă;
  • procesarea documentelor (comenzi, facturi primite de la furnizori) în vederea facturării către clienți;
  • înregistrarea documentelor financiar-contabile ale companiei;
  • menținerea documentelor în bună ordine, urmărirea corectitudinii și parcursului documentelor comerciale;
Ce beneficii îți oferim, pe langa salariu:
  • bonuri de masă;
  • abonament medical anual la o clinică privată;
  • decontarea transportului;
  • o echipă frumoasă, care îți va fi alături, cu răbdare și întelegere, în procesul de învățare.

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere, maritime si aeriene de marfa in toata Europa. Sediul societatii este in Iasi si are puncte de lucru in Cluj-Napoca si Bucuresti. Societatea are implementat sistemul de Management Integrat Calitate-Mediu conform ISO 9001:2015 & ISO 14001:2015de catre TUV Rheinland. Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

Junior Accountant - Contabilitate Primara  -  Transgor Logistik