Publicat 09 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Jr. Secretar Administrativ

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivelul de studii: minim studii medii

Calificarea necesara:
• Colegiul de secretariat sau cursuri de specializare in secretariat / birotica;
• Operare PC: MS Office;
• Excelenta cunoastere a limbii romane, scris si vorbit;
• Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, nivel mediu sau avansat.

Competentele postului (pachet de competente)
• competente de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti;
• competente de comunicare scrisa si aplecare spre detaliu;
• claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
• buna memorare a datelor si cifrelor;
• buna planificare si organizare;
• atentie distributiva;
• spirit de echipa;
• rezistenta la stres si flexibilitate.

Experienta de lucru necesara: minimum 2 ani experienta in domeniu.

Descrierea jobului

Scopul general al postului: asigurarea in dublu sens a fluxului informational intre firma si clientii externi, precum si intre departamentele firmei.

Obiectivele postului:
• Asigurarea repartizarii informatiilor dinspre management catre toate departamentele firmei, precum si in sens invers.
• Asigurarea transmiterii informatiilor primite din afara firmei, precum si a celor catre exterioriul firmei persoanelor carora li se adreseaza.
• Tehnoredactarea diferitelor materiale si redactarea corespondentei zilnice.
• Asigura stocul si raspund de gestionarea bunurilor de resortul papetariei, rechizitelor si consumabilelor de birotica aferente conducerii societatii.
• Tine legatura cu furnizorul de apa plata, urmarind buna functionare a aparatelor. Face comenzile de apa si pahare pentru sediul social.
• Se ocupa de protocolul necesar conducerii societatii.
• Promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara.

Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
• Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea firmei, continutul mesajului, alte informatii considerate necesare) si preda sub semnatura in registrul special documentele catre destinatari.
• Preia si directioneaza apelurile telefonice, iar daca persoana solicitata este ocupata/ lipseste, preia eventualele mesaje si le transmite ulterior sau directioneaza apelul catre persoanele care ar putea sa cunoasca problema.
• Copiaza/redacteaza/tehnoredacteaza/scaneaza diferite materiale.
• Primeste si transmite e-mail-uri si memo-uri.
• Primeste persoanele din afara (clienti, parteneri de afaceri etc.), ii informeaza pe cei intersati despre sosirea acestora.
• In cazul in care persoana care primeste vizita este ocupata/lipseste, secretarul administrativ pune oaspetii in legatura cu altcineva care cunoaste problema.
• Mentine evidenta primirii si transmiterii faxurilor, se ocupa de operarea si inregistrarea lor.
• Inregistreaza corespondenta transmisa prin posta, prioripost si servicii de curierat si urmareste trimiterea, primirea si distribuirea confirmarilor.
• Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Blue Air este prima companie aeriana din Romania care opereaza zboruri in sistem Smart Flying avand capital 100% privat romanesc. Compania si-a inceput activitatea pe Aeroportul International Aurel Vlaicu in anul 2004.

Scopul companiei Blue Air este de a transforma transportul aerian intr-un serviciu accesibil tuturor categoriilor de pasageri.

Blue Air este autorizata sa efectueze zboruri regulate interne si internationale de pasageri, zboruri de tip charter la cerere, zboruri internationale de pasageri de tip charter si transporturi cargo.

Expirat
Jr. Secretar Administrativ  -  Blue Air Aviation SA.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles