Publicat 11 Iul 2008 | Reactualizat 09 Aug 2008 | Expiră 11 Aug 2008

Jonctor Fibra Optica

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Minim 1 an experienta in lucrul cu echipamente specifice:
- fusion splicer;
- echipament de masura pe fibra optica;
• Cunostinte solide cablare structurata;
• Cunostinte generale LAN,MAN, protocoale TCP/IP;
• Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj);
• Urmareste lucrarile executate de catre subcontractorii;
• Disponibilitate pentru program prelungit in caz ca este necesar;
• Abilitati de comunicare si de negociere;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
• Experienta in lucrul cu aplicatiile specifice de retea, Internet;
• Organizare, flexibilitate si orientare catre rezultate;
• Estimari solutii de conectare;
• Rezistenta la stres si atentie la detalii;
• Domiciliul in Bucuresti.

Descrierea jobului

Asigura functionarea permanenta a retelei Fibra Optica de care raspunde, investigand cauzele eventualelor disfunctionalitati.
• Jonctiuni, instalari enclosure, cutii de jonctiune, odf;
• Mentenanta si dezvoltarea retelei de fibra optice backbone, access ring-uri, din Bucuresti;
• Mentenanta ODF din POP uri si documentarea lor in NMS;
• Mentenanta hartii de fibra optica si documentarea lor in NMS;

Descrierea companiei

Air Bites companie de telecomunicatii in plina dezvoltare.

Expirat
Jonctor Fibra Optica  -  AIR BITES SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles