Job de vara - Germania

Oraș de lucru
Salariu 1600 - 1900 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • dorință de a lucra timp de 3 luni, din mai începând, la Die Ferienhaus Agentur, o firmă din domeniul turismului din nordul Germaniei, în diverse activități de tip suport (restaurant, curățenie, bar, animație etc.)
  • limba germană la nivel de bază sau conversațional (capacitate de a înțelege și de a se face înțeles),
  • permis de conducere (de preferat, nu e obligatoriu)
  • atitudine proactivă și implicată, atenție la detalii, concentrare pe căutarea soluțiilor,
  • simț al responsabilității și angajament ridicat.

Descrierea jobului

Activitățile și responsabilitățile sunt alese în funcție de nivelul cunoașterii limbii germane sau engleză și în funcție de abilitățile candidatului.

Activități posibile:
  • suport restaurant,
  • suport curățenie,
  • suport beach bar,
  • suport activități sportive și de animație cu copii etc.

Beneficii:
  • între 1600-1900€ net, în funcție de abilitățile de limbă și activitatea care va fi prestată,
  • cazarea și transportul acoperite,
  • posibilitatea de angajare pe termen lung, după finalizarea celor trei luni,
  • posibilitate de integrare în comunitate, datorită evenimentelor organizate de companie,
  • un loc de muncă plăcut, cu o echipă tânără și dinamică și o vedere permanentă la Marea Baltică.
Descriere:

Locul de muncă implică activitatea de suport în restaurant, beach bar, curățenie, activități de animație etc. în resortul de vacanță OstseeResort Olpenitz, timp de trei luni. Compania care angajează este Die Ferienhaus Agentur GmbH (https://www.ferienhaus-agentur.de/).

Suntem Die Ferienhaus Agentur, o echipă dinamică și tânără care administrează și închiriază case și apartamente de vacanță de înaltă calitate în OstseeResort Olpenitz, în Nordul Germaniei, la o oră și jumătate distanță de Hamburg. În calitate de cel mai mare furnizor local, asigurăm experiențe de vacanță de neuitat și avem grijă atât de oaspeți, cât și de proprietarii de case de vacanță. Biroul nostru cu vedere la mare este situat direct pe promenada portului stațiunii, iar pauza de masă poate fi folosită pentru o plimbare pe plajă. Oferim oportunități continue de dezvoltare, atât profesională, cât și personală, celor care doresc să crească alături de noi.
Publicat 30 apr. 2022 Reactualizat 14 mai 2022 Expiră 30 mai 2022