Publicat 12 Feb 2021 | Reactualizat 26 Feb 2021 | Expiră 14 Mar 2021

Job și curs gratuit de germană pentru asistenți medicali

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 luna experiență în Medicina alternativa, Medicina umana

Candidatul ideal

Oferta noastră se adresează exclusiv asistenților medicali generaliști de pe tot teritoriul României și din afară!

O carieră de asistent medical generalist în Germania - mulți visează la ea, dar deseori eșuează din cauza lipsei punerii în aplicare, a lipsei de competențe lingvistice sau a experiențelor negative ale prietenilor.

Noi dorim să îți oferim un ajutor pe calea către o viață sigură, deoarece Novicare înseamnă „Noi drumuri în îngrijire”!
De ceva timp, oferim asistenților medicali interesați posibilitatea de a găsi un loc de muncă sigur în Germania. Te luăm de mână și nu te lăsăm niciodată singur - ne ocupăm de instruirea ta lingvistică în România, te intermediem la un angajator german și ne ocupăm de recunoașterea profesională în Germania.
Și cel mai bun lucru? Toată munca noastră este 100% gratuită pentru tine!

Descrierea jobului

Acum mai întâi despre oferta noastră pe care dorim să ți-o prezentăm:
- Curs de germană gratuit de 3,5 luni în România, înveți limba germană până la nivelul B2
- Nu ești din București? Nici o problema! Oferim cazare gratuită în București
- Primă lunară de susținere în timpul participării la curs, vei primi în total 1.000 € de la noi
- Intermedierea într-un contract de muncă pe durată nedeterminată, salariu lunar după recunoaștere 2.400 - 3.200 € brut
- Călătorie și transfer gratuit de la aeroport la angajator prin echipa noastră Novicare
- Consilier de integrare si persoană de contact permanentă după ce ai ajuns cu succes în Germania
- Cazarea în Germania după sosire 3 luni gratuită!
- Asistență pentru toate problemele de integrare, înregistrarea în oraș, deschiderea contului și înregistrarea la asigurarea de sănătate

Desigur, avem și așteptări de la tine:
- Ai absolvit scoala postliceală ca asistent medical generalist
- Motivația și dorința de a participa la programul nostru Novicare
- Devotament la învățarea limbii germane, profesorii noștri cu experiență te vor învăța timp de 3,5 luni în stil intensiv, dar trebuie să te simți pregătit să înveți ceva nou
- Disponibilitatea de a schimba ceva în viață și de a construi o carieră sigură ca asistent medical generalist în Germania

Dacă participi la cursurile noastre regulate, ai putea locui în Germania peste 4 - 6 luni cu obiectivul unei cariere sigure.
Partenerii noștri angajatori includ cămine de bătrâni din toată Germania, unde vei avea parte de apreciere, sprijin și ajutor.

Și știi care este cel mai bun lucru în munca cu oamenii care au nevoie de îngrijire?
Recunoștință infinită sub forma unui zâmbet în ochii unei persoane care are nevoie de TINE alături de ea!
Ce mai aștepți? Aplică acum fără obligații, află mai multe despre oferta noastră și formeazăți propria opinie despre colaborarea cu Novicare!

Poți lua legătura cu noi folosind următoarele mijloace de contact:

Monica de la Novicare
Management of Recruiting

Telefon: +40 (0) 754 38 72 18
E- Mail: recrutare@novicare-germany.net
Online: www.novicare-germany.net

De ceva timp oferim personalului medical și asistenților medicali generaliști oportunități de viitor în Germania. Pe lângă instruirea lingvistică din centrul nostru de limbi străine, ne ocupăm de o intermediere la un angajator echitabil și o integrare de durată în Germania.

Am recunoscut potențialul asistenților medicali români si ne-am specializat în totalitate pe recrutarea asistenților medicali români.

Vrei un viitor sigur în cel mai bun sistem social din lume cu un salariu peste medie? Atunci ar trebui să ne conoaștem cât mai curând posibil.

Echipa ta Novicare

Job și curs gratuit de germană pentru asistenți medicali  -  Novicare GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles