Java Developer

TECHNOHUB S.R.L. - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne dorim sa ai:

- Experiență în dezvoltarea și proiectarea aplicațiilor web Java EE / folosind framework-uri MVC;
- Experiență de lucru cu tehnologii/framework-uri back-end (Spring, Hibernate, Maven sau echivalente);
- Experiență de lucru cu baze de date relaționale, cu soluții de versionare (Git), continuous integration (Jenkins), issue- tracking;
- O înțelegere bună a programării orientată pe obiecte și a mecanismelor de funcționare a aplicațiilor web (HTTP(S), REST, JSON, etc.)
- Cunoștințe despre tehnologii/framework-uri back-end pentru aplicații web;
- Atitudine orientată spre rezolvarea provocărilor;
- Abilități de comunicare și relaționare;
- Capacitatea de a lucra în echipă;
- Limba engleză nivel mediu sau avansat;

Descrierea jobului

Responsabilitățile asociate postului:

- Aprofundarea cunoștințelor de programare orientată pe obiecte folosind limbajul Java (Java 11+) și framework-uri back-end (Spring*, SpringBoot, JPA);
- Proiectarea și dezvoltarea unor module și biblioteci reutilizabile pentru folosirea în proiecte de cercetare-dezvoltare și proiecte de implementare de înaltă disponibilitate și volum mare;
- Proiectarea și dezvoltarea unor teste unitare și de integrare însoțite de documentație concisă dar cuprinzătoare;
- Folosirea baze de date relaționale și BigData, medii de dezvoltare specifice, soluții de versionare, soluții de integrare continuă;
- Acumularea de cunoștințe privind bunele practici în programare și a standardelor de securitate;
- Acumularea de cunoștințe privind tehnologii/framework-uri: ElasticSearch, Logstash, ESB, respectiv framework-uri front-end (Angular) acolo unde este cazul;
- Comunicarea în echipă cu alți dezvoltatori software, arhitect de soluție, Scrum Master, manageri de produs / analiști etc.

Ce îți putem oferi:

- Un loc de muncă atractiv în cadrul unei echipe proactive;
- Posibilitatea de a profita atât de experiența echipei existente, cât și de flexibilitate în proiectarea arhitecturii și dezvoltarea produselor software în cadrul proiectelor de cercetare in-house (R&D);
- Posibilitatea de a participa la proiecte bazate pe Big Data și IoT, oferind o atenție sporită funcționalităților, scalabilității și performanței serviciilor.

We are a team of professionals specialized in Enterprise Mobility and eBusiness solutions design which add value to customer organizations. We have in-depth knowledge of industries we are providing services for. Our activity in information technology concentrates business consultancy, design, implementation and support. Our most appreciated talent is speaking the language of our customer. That is to say, in the worlds of retail, logistics, distribution, we understand the language, we speak it and we make the project implementation turn into a natural consequence of deeply understanding the very specific business needs of our customers and knowing how to turn them into results. We strongly believe in the quality of the services we are providing. The experience accumulated in implementing reference projects in Romanian IT industry gives as the confidence that we know how to “connect the dots” in any organization. Having a track record of thousands of hours of consulting and development in specific business areas, from portals and communications platforms, supply chain management solutions, field service, workforce management & planning, production traceability, post & parcel software, by means of latest auto-identification technologies. We deliver one-stop-shop solutions, by providing the entire solution, from business consulting through hardware installation to software application development and/or implementation.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos