Publicat 19 Dec 2017 | Reactualizat 16 Ian 2018 | Expiră 18 Ian 2018

Java Developer - Brasov

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Ai cunostinte solide in limbajul de programare Java;
Esti pasionat de domenii precum inginerie electrica, informatica sau matematica; studiile superioare in aceasta directie constituie un avantaj;
Ai 1-2 ani de experienta in dezvoltare aplicatii software, sau doar implicare in proiecte interesante;
Ai interactionat cu servicii web precum REST si SOAP, ORM (Hibernate, MyBatis), concept SQL, Spring, JavaScript (AngularJS), Maven si Jenkins;
Intelegi tool-urile pentru versionare GIT si SVN;
Ai cunostiinte de baza in Linux;
Ai atentie la detaliu, gandire structurata si analitica, atitudine proactiva in rezolvarea problemelor;
Esti deschis catre nou si te adaptezi usor la lucrul in echipa si ai aptitudini bune de comunicare;
Ai bune abilitati de organizare si prioritizare a activatilor;
Cunosti limba engleza la un nivel conversational;
Cunostintele de limba germana constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Vei dezvolta si vei imbunatati solutii software aplicabile domeniului energetic;
Vei lucra cu interfete web cu AngularJS 1.x (in curand AngularJS 2(4).x)
Vei analiza si vei propune solutii tehnice in functie de cerintele clientului;
Vei avea ocazia sa lucrezi pe proiecte care presupun dezvoltarea portalului pentru clienti privati sau te vei implica in crearea unor solutii de comunicare B2B sau de monitorizare a retelelor de energie electrica.
Oferim
Ocazia de a experimenta metodologia Agile (Kanban) in desfasurarea proiectelor IT;
Posibilitatea de a coordona proiecte interesante si de a lucra pentru companii recunoscute pe plan mondial;
Avantajul de a te implica in dezvoltarea noului department de dezvoltare aplicatii;
Oportunitatea de a te perfectiona si de a invata tehnologii specifice noi;
O atmosfera relaxata de lucru, cu program de lucru flexibil;
Renumeratie atractiva cat si bonusuri suplimentare;
Asigurare medicala privata completa;
Bonuri de masa;
Servicii de wellness şi sănătate chiar la birou (eg. Masaj la birou);
Reduceri substantiale la sali de sport si fitness;
Training-uri gratuite de dezvoltare, atȃt personala, cȃt şi profesională prin intermediul platformei noastre online de cursuri;
Acces la evenimentele culturale partenere companiei si seri de cinema (Arvato Movie Night) organizate ocazional;
Bonus de relocare.

La Arvato întâmpinăm provocările noi cu o gândire deschisă și creativitate. Datorită proceselor eficiente și experienței vaste în mai multe domenii, putem oferi soluții inovatoare și personalizate pentru clienții noștri. Dar fără colegi vizionari, nu am putea reinveta digitalizarea în fiecare zi. Alătură-te noii echipei Arvato Systems în Brașov și cunoaște lumea fascinantă a tehnologiei informației cu toate fațetele sale, într-un mediu de lucru versatil cu proiecte provocatoare.
Cateva cuvinte despre noi:

Parte din divizia Arvato Bertelsmann, Arvato Systems este furnizor de proiecte de succes la nivel mondial. Dezvoltarea de soluții IT, menite să transforme domenii precum sectoarele media, comerț și utilități, este pricipala activitate.
Portofoliul nostru include companii de top din toată lumea iar soluțiile oferite contribuie la dezvoltarea agilității prin competitivitate și inovație în afaceri: servicii Cloud, management procese client, transformare digitală, servicii E-commerce, soluții de management informatic, soluții financiare, externalizare IT, soluții de marketing, soluții mobile precum și soluții logistice.

Java Developer - Brasov  -  Arvato Services