Publicat 29 Oct 2018 | Reactualizat 18 Nov 2018 | Expiră 28 Nov 2018

IT Technical Support Officer - Braila

1 post

Candidatul ideal

Comdata Group Romania, companie multinationala de prestigiu, unul din leaderii de piata in sectorul BPO, este in cautarea unui IT Technical Support Officer, pentru sediul din Braila.

Cerinte:
- Cunoasterea sistemelor SO Windows Xp/7/10, MsOffice, network base;
- Limba italiana la un nivel mediu-avansat.

Descrierea jobului

- Instalare si configurare hardware, software, sisteme, retele, imprimante etc.;
- Discutii cu clientii si ulitizatorii de computer pentru determinara naturii problemelor si rezolvarea acestora;
- Repararea si inlocuirea anumitor parti ale aparaturii;
- Evidenta registrelor de licente software;
- Gestiunea stocurilor de aparatura, materiale de consum si alte bunuri.

Comdata Group Romania, membra a grupului COMDATA Group, detine in Romania 7 puncte de lucru in Bucuresti, Craiova, Constanta, Galati, Pitesti, Braila si Buzau.
La nivel global Comdata detine centre in Europa (Italia, Spania, Franta, Cehia, Turcia si Romania) cat si in America de Sud si America Centrala.

Cu peste 3000 de angajati in Romania, Comdata se numara printre companiile de prestigiu pe piata de call center romaneasca.

IT Technical Support Officer - Braila  -  SC Comdata Service SRL