IT Systems Administrator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii în domeniul IT, facultate tehnica - reprezinta un avantaj;
- Minim 2 ani experienta in domeniu IT;
- Cunostinte hardware si software, abilitati tehnice;
- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii companiei;
- Orientare spre rezultat, eficienta in utilizarea resurselor;
- Adaptabil si inventiv in gasirea de solutii;
- Cunostinte de instalare/administrare/configurare Windows 2008/2012 Server, Active Directory, MS Exchange, Windows 10, MS Office;
- permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Asigurarea suportului remote si on-site pentru clientii companiei (servere,storage ,echipamente retea);
- Administreaza/configureaza servere interne si echipamente de retea;
- Creaza si gestioneaza resursele si serviciile retelei;
- Dezvolta si implementeaza politicile Active Directory (cote, permisiuni, etc.);
- Proiecteaza, instaleaza, configureaza si implementeaza mecanismele, aplicatiile si scripturile automate pentru monitorizarea serverelor si a echipamentelor de retea;
- Participarea activa in proiectarea solutiilor de infrastructura si implementarea acestora;
- Intocmirea de situatii si rapoarte privind activitatea punctului de service;
- Administrare sisteme de virtualizare (VmWare,Hyper-V)

Power Net Consulting este unul dintre cei mai importanţi furnizori de soluţii informatice integrate din România. Experiența acumulată, investitia continuă in educația si formarea profesională a specialiștilor noștri și, nu in ultimul rând, parteneriatele solide cu unii dintre cei mai puternici producatori mondiali de produse și sisteme informatice sunt atu-urile care ne recomandă ca furnizor de solutii fiabile si eficiente, cu aplicabilitate in variate domenii de activitate și multiple industrii. Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru: www.power.

Publicat 27 apr. 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos