Publicat 09 Sep 2019 | Reactualizat 30 Oct 2019 | Expiră 03 Nov 2019

IT System & Server Administrator/Technical Support

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Activitatile curente presupun administrarea retelelor informatice pentru clientii companiei, atat prin actiuni preventive cat si reactive precum si documentarea actiunilor efectuate.

Descriere post:

Configurare, administrare si mentenanta echipamenelor de tip server pentru clientii companiei.

Cunostinte tehnice dorite:

- Sisteme operare: Windows Server, Linux (configurare si administrare)
- Solutii virtualizare: VMWARE/HyperV/Proxmox (configurare si administrare)
- Solutii de monitorizare si alertare sisteme IT (CMK)
- Solutii de backup de tip enterprise (Veeam, Veritas, etc)
- Cunostinte generale infrastructuri SAN (configurare si administrare echipamente de stocare)
- Cunostinte solide comunicatii retea TCP/IP
- Cunostinte solide de securizarea retelei: VPN IPSEC, SSL
- Conostinte privind redundanta, HA
- Cunostinte solide despre firewall/UTM
- Cunostinte de wireless
- Cunostinte WHM/Cpanel
- Cunostinte Azure Cloud, Office365
- Experienta cu echipamente: Cisco, FortiGate, Mikrotik, Juniper

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Monitorizeaza si administreaza infrastructura clientilor companiei;
- Ofera suport Level 3;
- Gestioneaza infrastructura de backup/restore;
- Gestioneaza infrastructura de virtualizare;
- Se asigura ca sistemele informatice sunt actualizate cu ultimele patch-uri disponibile;
- Verifica logurile de sistem si se asigura ca sistemele IT sunt in parametri normali de functionare;
- Participa in procesul de analiza/remediere a alertelor de securitate informatica;
- Participa in procesul de mentenanta corectiva in situatia unui incident (sistem On Call);
- Participa in procesul de dimensionare a capacitatii IT pentru a asigura un nivel optim de livrare a serviciilor IT;
- Participa in simulari de tip Disaster Recovery;
- Analizeaza si recomanda modificari la nivel de OS si/sau aplicatii pentru a optimiza performanta sistemului;
- Configureaza si mentine toate echipamentele de retea: router, switch, firewall, wireless, UTM.

Beneficii:

- Program flexibil, in functie de necesitatile Programe de training si pregatire profesionala.
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de performanta
- Telefon si laptop de servici
- Oportunitati de dezvoltare a carieriei

HyperCubic IT Outsourcing este una din cele mai dinamice companii din piata Managed IT Services. Apreciem performanta, implicarea si proactivitatea, dar, mai ales, valorile umane. Oamenii reprezinta cel mai important atu al companiei.

Daca esti o persoana prietenoasa, pasionata de IT si serioasa, noi vrem sa te cunoastem si sa te alaturi echipei HyperCubic IT Outsourcing.

Intreaga noastra activitate se desfasoara in jurul conceptului de prevenire si reusim sa atingem acest deziderat printr-o foarte buna organizare, comunicare, pregatire tehnica si nu in ultimul rand, prin flexibilitate

Expirat
IT System & Server Administrator/Technical Support  -  HyperCubic IT Outsourcing

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles