de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 20 Nov 2019 | Expiră 25 Nov 2019

IT Support

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Responsibilities:

  • Maintain the IT Server room and Network Infrastructure;
  • Maintain and ensure that various processes are in accordance with the defined office's SLAs;
  • Monitor the office equipment, set-ups, and cabling;
  • Install and configure the equipment for the new employees;
  • Work closely with external engineers and technicians as part of a holistic support team;
  • Write and draw excellent documentation and SOP's under the guidance of the IT Manager;
  • Assist in the purchase of needed Server room IT assets;
  • Prepare technical implementation plans that provide integrated solutions including actions, milestones, timelines and critical paths required for complete solutions;
  • Attend to incidents on time and ensure that there are no SLA breaches;
  • Monitor and maintain the employee's PCs and scanners;
  • Collaborate with the Operation Managers and Floor Supervisors for encountered errors and act immediately in troubleshooting or replacement of equipment;
  • Setup studio and maintain the configurations of cameras, encoders, and media servers;
  • Ensure that studio is well and accurately lit and the cameras are functional and aligned properly with the right video angle;
  • Monitor the websites and dealer computers to see if the audio and the camera angle are working from players' perspectives.

Descrierea jobului

Experis este leaderul global în resurse umane profesioniste, specializate și în soluții bazate pe proiect. Experis accelerează creșterea organizațiilor prin identificarea, atragerea și plasarea expertizei în IT, inginerie si finanțe, pentru a livra cu precizie talentele căutate pentru roluri și proiecte esențiale. Experis face parte din familia de branduri ManpowerGroup, care mai include Manpower, ManpowerGroup Solutions și Right Management.

Expirat
IT Support  -  Experis Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles