Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 20 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

IT Support Consultant - Urziceni

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

Agenția de recrutare Crosswork este în căutare de o persoană pentru poziția de IT Support Consultant pentru o companie ce oferă consultanță IT și suport tehnic inclusiv la locația clienților. Clientul actual este în Urziceni.

Cerințe:
- experiență anterioară în administrarea sistemelor IT, a platformelor utilizate (Windows Server, Windows), în rezolvarea problemelor de securitate și a gestionării identității de utilizator;
- abilități de monitorizare și identificare a nerespectării politicii de rețea și a infiltrărilor de sistem;
- abilitatea de a instrui utilizatorii și de a înțelege direcțiile strategice a sistemului întreprinderii și direcțiile operaționale de afacere;
- cunoștințe avansate de limba engleză;
- atenție la detalii, gândire analitică, proactivă și focalizată pe rezolvare de probleme;

Descrierea jobului

Responsabilități:
- oferirea de suport IT la locația clientului, în Urziceni
- monitorizarea și mentenanța sistemelor IT, a rețelelor și echipamentelor de printare;
- instalarea și configurarea sistemelor, diagnosticarea defectelor hardware și software;
- rezolvarea problemelor tehnice;
- comunicarea eficientă cu angajații clientului în mod direct pentru a gestiona problemele care apar;
- testarea și evaluarea unor noi tehnologii;
- prioritizarea și gestionarea a mai multor cazuri simultan;

Beneficii:
- pachet salarial atrăgător + tichete de masă;
- decontare transport;
- mediu de lucru plăcut;
- oportunitatea de a învăța de la o echipă tehnică foarte bună, care va oferi tot suportul necesar pentru dezvoltare

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal.

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

IT Support Consultant - Urziceni  -  CONFIDENTIAL