Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 11 Iul 2019 | Expiră 14 Iul 2019

IT Support Consultant - Urziceni

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Agenția de recrutare Crosswork este în căutare de o persoană pentru poziția de IT Support Consultant pentru o companie ce oferă consultanță IT și suport tehnic inclusiv la locația clienților. Clientul actual este în Urziceni.

Cerințe:
- experiență anterioară în administrarea sistemelor IT, a platformelor utilizate (Windows Server, Windows), în rezolvarea problemelor de securitate și a gestionării identității de utilizator;
- abilități de monitorizare și identificare a nerespectării politicii de rețea și a infiltrărilor de sistem;
- abilitatea de a instrui utilizatorii și de a înțelege direcțiile strategice a sistemului întreprinderii și direcțiile operaționale de afacere;
- cunoștințe avansate de limba engleză;
- atenție la detalii, gândire analitică, proactivă și focalizată pe rezolvare de probleme;

Descrierea jobului

Responsabilități:
- oferirea de suport IT la locația clientului, în Urziceni
- monitorizarea și mentenanța sistemelor IT, a rețelelor și echipamentelor de printare;
- instalarea și configurarea sistemelor, diagnosticarea defectelor hardware și software;
- rezolvarea problemelor tehnice;
- comunicarea eficientă cu angajații clientului în mod direct pentru a gestiona problemele care apar;
- testarea și evaluarea unor noi tehnologii;
- prioritizarea și gestionarea a mai multor cazuri simultan;

Beneficii:
- pachet salarial atrăgător + tichete de masă;
- decontare transport;
- mediu de lucru plăcut;
- oportunitatea de a învăța de la o echipă tehnică foarte bună, care va oferi tot suportul necesar pentru dezvoltare

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

IT Support Consultant - Urziceni  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles