Publicat 21 Feb 2019 | Reactualizat 23 Mar 2019 | Expiră 24 Mar 2019

IT Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

RIN Group recruteaza IT Manager care sa se identifice cu urmatoarele cerinte:

Experienţă relevanta în domeniul tehnic şi IT
Studii superioare finalizate cu specializare in Informatica si Calculatoare/ Cibernetica
Experienţă bogata în servicii IT, depanare PC, hardware/software şi Help-Desk IT
Cunoştinţe avansate în echipamente de transfer date şi comunicaţii
Cunoştinţe avansate în oferirea de suport tehnic pentru sisteme de operare Windows
Cunoştinţe avansate în utilizarea sistemelor de operare de tip server (Windows şi Linux)
Experiență de minimum 5 ani în coordonarea unei echipe
Profesionalism, spirit de echipă, punctualitate şi gândire flexibilă
Permis de conducere - categoria B
Limba engleză - nivel mediu-avansat

Descrierea jobului

Elaboreaza strategii de dezvoltare şi gestionare a sectorului IT
Organizeaza şi coordonează activitatea întregii echipe
Dezvolta proceduri informatice in functie de necesitatile companiei
Coordoneaza activitatea la nivel de grup pe linia IT, gestioneaza bugetul IT
Administreaza infrastructura IT (staţii de lucru, echipamente de reţea, aplicaţii, servere)
Oferă suport tehnic remote şi on-site
Instaleaza, configureaza şi oferă mentenanţă pentru sisteme de operare Windows & Linux şi echipamente periferice
Instaleaza, configureaza şi administrează servere Windows 2003/2008 , LDAP, Samba şi Linux - nivel avansat
Verifica logo-urile si buna functionare a procesului de upgradare automata
Instaleaza şi actualizează softuri existente în companie
Acordă asistenţă utilizatorilor pentru sistemele instalate
Asigură implementarea procedurilor IT existente la nivelul firmei
Oferă diagnostic rapid şi corect, în caz de funcţionare necorespunzătoare a sistemului
Întreţine sistemul de securitate - aplicaţie antivirus şi supervizeaza sistemul de backup date
Este responsabil de gestionarea optimă a resurselor hardware şi software
Se perfecţionează continuu şi cunoaşte permanent noutăţile din mediul IT

RIN Group te invită să te alături unei echipe de profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, sportivă, entertainment.
www.ringroup.ro

Expirat
IT Manager  -  RIN Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles