Publicat 18 Iun 2020 | Reactualizat 02 Iul 2020 | Expiră 18 Iul 2020

IT Engineer (Middleware Specialist) - Cluj-Napoca

1 post

Candidatul ideal

Ne-am bucura sa te alaturi echipei Bancii Transilvania si, pentru a te potrivi cu acest post, ne-ar placea sa:

  • Cunosti arhitecturi de sistem Middleware si modul lor de administrare/functionare ( Oracle Weblogic, Apache, Apache Tomcat, JBoss, IIS);
  • Detii cunostinte despre tehnici/protocoale de high-availability/cluster;
  • Ai cunostinte de limbaje de programare (SQL, Bash,Python, PowerShell);
  • Ai cunostinte de administrare pe sisteme de tip Windows Server si/sau Linux (OEL, Red Hat, Solaris);
  • Ai dezvoltate abilitatile de comunicare si colaborare;
  • Te focusezi pe gasirea de solutii, indiferent de problemele care apar.

Descrierea jobului

Fiind parte din echipa noastra, vei avea ocazia sa:

  • Asiguri administrarea sistemelor middleware si vei mentine integritatea si securitatea serverelor de aplicatii;
  • Intocmesti documentatia de instalare (best practice), planuri de securizare a serverelor de aplicatii, proiectezi si implementezi sisteme middleware cluster si non-cluster de mare disponibilitate;
  • Asiguri suportul tehnic necesar pentru toate aplicatiile si serverele de aplicatii din aria de responsabilitate;
  • Monitorizezi si vei mentine in parametrii optimi performantele serverelor de aplicatie; sa efectuezi operatiuni de optimizare a performantei (tuning); sa parametrizezi serverele de aplicatii;
  • Planifici si sa implementezi planuri de continuitate si protectie la dezastre impreuna cu administratorii de aplicatii si administratorii de baze de date;
  • Te dezvolti intr-o echipa pasionata si dinamica de administrare sisteme middleware.

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Banca Transilvania are 2,5 milioane de clienti, aproape 500 de sedii si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

IT Engineer (Middleware Specialist) - Cluj-Napoca  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles