Publicat 09 Iun 2021 | Reactualizat 20 Iun 2021 | Expiră 09 Iul 2021

IT Business Partner (Project Manager)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în IT Software, IT Hardware

Candidatul ideal

Profilul cautat:

  • Experienta intr-un rol similar (IT project management) de min. 3 ani
  • Experienta in derularea proiectelor de optimizare de procese
  • Absolvent al unei institutii de invatamant superior in domeniul tehnic/informatic
  • Foarte bune cunostinte de gestionare a proiectelor IT
  • Foarte bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Internet Explorer
  • Cunostinte avansate de limba engleza
  • Orientare catre client si rezultat
  • Bune abilitati de relationare si comunicare
  • Bune abilitati de planificare si organizare

Descrierea jobului

Obiectivul principal al rolului:
Asigura interfata departamentului de Digital, Data & IS in raport cu departamentele alocate, avand ca obiectiv sustinerea acestora din perspectiva IS prin solutionarea nevoilor de business aferente in concordanta cu strategia si obiectivele companiei.

Responsabilitati principale:

  • Actioneaza in calitate de consultant, reprezentand departamentul DDIS in fata business-ului si vice versa;
  • Dezvolta si mentine relatii de colaborare cu clientii interni si cu userii relevanti pentru a identifica din timp si solutiona cerintele de business specific
  • Sondeaza regulat nevoile de business si propune solutii tehnice pentru optimizarea proceselor de lucru
  • Se asigura ca portofoliul DDIS este aliniat cu obiectivele si strategia companiei
  • Identifica, analizeaza si solutioneaza oportunitati de business in raport cu tehnologiile folosite
  • Colaboreaza cu clientii interni pentru a identifica cele mai potrivite solutii IT in raport cu nevoile identificate
  • Defineste cerintele specifice impreuna cu clientii interni si cu departamentul DDIS
  • Elaboreaza planurile de proiect aferente in acord cu cerintele agreate, mitigand potentialele riscuri identificate"
  • Coordoneaza cu succes implementarea proiectelor de IT alocate/identificate, precum si a echipelor implicate (daca este cazul) pentru a asigura livrarea in parametrii agreati (timp, costuri si scop)
  • Realizeaza analizele de costuri si oportunitati pentru proiectele si initiativele propuse
  • Monitorizeaza si raporteaza periodic statusul implementarii proiectelor si solutiilor aflate in desfasurare catre managementul departamentului de DDIS
  • Asigura training-ul clientilor interni pentru aplicatii, functionalitati noi etc
  • Contribuie la realizarea bugetului aferent ariei sau departamentului de DDIS, precum si la planul strategic pe termen lung
  • Contribuie la definirea strategiei pe termen lung a departementului DDIS, consolidand nevoile si cerintele clientilor interni

We are an international pharmaceutical company governed by a non-profit foundation, with our headquarters in France (Suresnes). With a strong international presence in 149 countries and a turnover of 4.615 billion euros in 2018, we employ 22.000 people worldwide. Entirely independent, we reinvest 23% of our turnover (excluding generic drugs) in research and development and use all our profits for development. Corporate growth is driven by our constant search for innovation in five areas of excellence: cardiovascular, immune-inflammatory and neuropsychiatric disease, cancer and diabetes, as well as by our activities in high-quality generic drugs. Currently, we have 30 drug candidates including 16 new molecular entities at various stages of clinical development. Our priorities are pathologies with high medical needs within our areas of expertise.

IT Business Partner (Project Manager)  -  Servier Pharma

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles