Publicat 10 Iul 2020 | Reactualizat 07 Aug 2020 | Expiră 10 Aug 2020

IT Application Support Engineer (Cluj-Napoca)

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne-am bucura sa te alaturi echipei Bancii Transilvania si, pentru a te potrivi cu acest post, ne-ar placea sa:

  • Ai studii superioare cu profil tehnic;
  • Ai dezvoltate abilitatile de comunicare si colaborare, lucru in echipa;
  • Ai capacitatea de analiza si sinteza, de anticipare a efectelor si consecintelor pe termen lung;
  • Vorbesti limba engleza la nivel conversational;
  • Abilitati de lucru cu baze de date (SQL Server / Oracle);
  • Abilitati de lucru cu web servers (IIS, Apache Tomcat, etc.);
  • Constituie un avantaj cunostinte primare despre produse si tehnologii Oracle, Microsoft, Java, dar si cunostinte despre sistemele de operare Windows, Unix/Linux.

Descrierea jobului

Fiind parte din echipa noastra, vei avea ocazia sa:

  • Acorzi suport operational pentru utilizatorii sistemului de aplicatii informatice din BT;
  • Administrezi eficient si proactiv aplicatiile din aria de activitate asignata;
  • Administrezi sistemele de test si realizezi deployment-ul in productie a noilor versiuni ale aplicatiilor administrate;
  • Mentii contactul cu reprezentantii furnizorilor externi ale aplicatiilor din portofoliul de mentenanta;
  • Colaborezi cu ceilalti colegi din aria de IT: development, infrastructura, project management; in proiectele de implementare;
  • Realizezi in bune conditii si la timp task-urile de mentenanta aferente aplicatiilor administrate.

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Banca Transilvania are 2,5 milioane de clienti, aproape 500 de sedii si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Expirat
IT Application Support Engineer (Cluj-Napoca)  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles