Publicat 18 Feb 2008 | Reactualizat 18 Mar 2008 | Expiră 20 Mar 2008

IT Administrator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- strong skills for installation, configuration and troubleshooting of Windows and Linux
- proficiency in English
- excellent verbal and written communication skills, fast-learner, agile, dynamic.

Descrierea jobului

Windows XP
a. Deliver training to new users
b. Install, maintain and troubleshoot
c. Apply preload image (GHOST or similar experience)
d. Network/local peripherals

Windows Server 2003
a. Install, maintain and troubleshoot
b. Server Management (Services, Events, Security Admin.)
c. Active directory
d. Exchange Server
e. Specific hardware server (RAID, SCSI, etc)

Linux
a. Install, maintain and troublrshoot
b. Install VPN\'s, routers & gateways
c. Install firewalls
d. Web sites publication/replication

Remote support
a. Tools for remote access (Remote Desktop, Remote assistance)

Antivirus
a. Configure and maintain patches

User & Application support
a. Good communication and interpersonal skills.

We offer:
- Professional work environment
- Health Insurance
- Team buildings

PAXATO este o companie a grupului SOFTWIN, cu experienta in furnizarea serviciilor de Contact Center si Help Desk.
Activitatea noastra a inceput in anul 2000 cu proiecte de administrarea relatiilor cu clientii pentru companii din Europa.
Din 2000 pana in noiembrie 2006 am putut fi identificati drept divizia CRM a SOFTWIN, dar ca urmare a nivelului de autonomie si dezvoltare atins in acesti 6 ani, ne-am castigat statutul de Companie a grupului Softwin sub noul brand PAXATO.
Suntem un centru multilingv cu echipe dedicate de operatori Call Center care asigura servicii 24 de ore din 24 si sapte zile din sapte. Echipa noastra este garantia de calitate data clientilor nostri. Absolventi de studii superioare sau studenti in ani terminali, toti operatorii nostri beneficiaza de programe de instruire si dezvoltare continua, contribuind cu energia si entuziasmul lor la dinamica acestei companii.

Expirat
IT Administrator  -  Paxato, a Softwin company