INVATATOR / Profesor informatica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe pentru postul de Profesor învăţământ primar:
- studii de specialitate pentru a preda în învăţământul primar;
- minim 3 ani experienţă (constituie avantaj: experienţă într-o şcoală particulară sau internaţională);
- persoana deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă;
- cunoştinţe de operare calculator;
- cunoaşterea curriculumului naţional şi alte metode educaţionale, abilităţi pedagogice reale;
- persoana deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă.

Cerințe pentru postul de Profesor informatică – primar/gimnaziu:
- Cautam tineri pasionati de IT cu abordare pozitiva si plina de energie, dornici sa dea mai departe cunostiintele lor si sa ii initieze pe copii in urmatoarele domenii:
* Robotica - Lego
*Notiuni introductive in Programare
- studii de specialitate;
- constituie avantaj experiența într-o școală particulară sau internațională;
- persoana deschisă spre nou, cu pasiune pentru educație, preocupată de pedagogia modernă;
- cunostințe de limba engleză;

Descrierea jobului

Eşti un profesor pentru învăţământul primar pasionat? Te încarci pozitiv în prezenţa copiilor? Eşti curios şi înveţi tot timpul? Ai încredere în tine şi în experienţa ta? Îţi plac provocările academice? Cauţi un mediu şcolar unde să fii încurajat, respectat, apreciat? Cauţi un pachet salarial (şi de beneficii) motivant? Vrei să faci parte dintr-o echipă de oameni deschişi şi creativi?

- susținerea activităților instructiv- educative specifice informaticii;
- pregătirea planificărilor, a planurilor de lecție şi a materialelor didactice aferente;
- managementul clasei în activitățile desfășurate;
- implicare în proiectele și evenimentele specifice școlii.
- concepe desfasurarea activitatilor in cadrul cursului in vederea dezvoltarii abilitatilor in domeniul IT ale copiilor
- acorda copiilor suportul necesar pentru a obtine succes pe termen lung
- realizeaza feedback/ evaluarea periodica a fiecarui cursant

Alinierea la GDPR:
Prin trimiterea CV-ului către adresele noastre de înregistrare vă manifestați ACORDUL EXPLICIT pentru procesarea datelor dumneavoastră doar în scopurile impuse prin legislația muncii. În conformitate cu Politica noastră de confidențialitate, Avenor College prelucrează date cu caracter personal ale candidaților doar în scopuri reglementate prin Codul Muncii sau alte activități pentru care există un temei legal.
Prin politica noastră internă de minimizare a perioadei de procesare a datelor personale, vă garantăm faptul că în cazul în care nu sunteți admiși pentru poziția pentru care ați aplicat, CV-ul dvs. va fi păstrat în cele mai depline condiții de siguranță, pe o perioadă de 6 luni de la depunerea candidaturii.

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educației Naționale, prin ordinul de ministru numărul 3635 din 29.04.2013, trecând prin toate fazele de evaluare, recunoastere și certificare a calitatii educatiei oferite. Școala funcționează în prezent pe 3 niveluri de studiu (preșcolar, primar și gimnazial) și are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si obținerea autorizării ca Școală internațională IB.

Publicat 14 mai 2022 Reactualizat 21 mai 2022 Expiră 13 iun. 2022