Publicat 24 Mai 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Internship platit (part-time: Inginerie Industriala)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in curs (Tehnice)
Engleza - Avansat
Cunostinte MS Office si desen tehnic
Cunostinte SAP (Avantaj)
Disponibilitatea de a lucra cate 6 ore/ zi
Personalitate: comunicativ, curios, persoana care invata repede

Descrierea jobului

Suport Industrial Engineering (Launch) pentru implementarea produselor noi si modificarile in SAP, cum ar fi :
- crearea de dispozitive/ lere ca echipamente in SAP;
- efectuarea unor proiecte specifice si tinerea lor sub observatie;
- completarea documentelor necesare pentru proiect;
- organizarea transportului pentru dispozitive/ lerele necesare pe proiect;
- colaborarea cu celelalte departamente.

Oferim:

Salariu + tichete de 15 Ron
Alte beneficii (cantina, transport)
Mediu de lucru dinamic in care te poti dezvolta atat profesional, cat si personal

Descrierea companiei

Are you auto-motivated? Welcome!
Continental develops intelligent technologies for transporting people and their goods. As a reliable partner, the international automotive supplier, tire manufacturer, and industrial partner provides sustainable, safe, comfortable, individual, and affordable solutions. In 2015, the corporation generated sales of €39.2 billion with its five divisions, Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires, and ContiTech. Continental employs more than 208,000 people in 55 countries.
We want you at our facility in Timisoara!

Expirat
Internship platit (part-time: Inginerie Industriala)  -  CONTITECH ROMANIA SRL