Internship platit design (part-time, 6h)

CONTITECH ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii universitare in curs (licenta/ master)
Engleza nivel mediu/ avansat
Disponibilitatea de a lucra 6h/ zi
Cunostinte desen tehnic
CATIA e un avantaj (nivel incepator)
Persoana organizata, constiinciaoasa

Descrierea jobului

Ii vei sprijini pe colegii din departamentul de Design, iar printre principalele activitati ar fi cele de mai jos:

Actualizarea bazei de date SAP / FIDES (alocare de coduri noi pentru articolele noi , semifinite , materii prime);
Lansarea lor in flow-ul de release SAP/FIDES , completarea tuturor campurilor alocate departamentului de design;
Calcularea greutatilor si gabaritelor pentru finitele aflate in faza de RFQ(request of cotation);
Popularea bazei de date SAP/RETEA cu desene tehnice;
Realizarea istoricului unui finit (completare in excel);

Oferim:
Pachet salarial (inclusiv salariul 13) + tichete de 20 Ron
Reduceri la diversi furnizori de servicii/ produse (Bookster, 7card, restaurante, anvelope etc.)
Asigurare privata de sanatate
Transport

The ContiTech division develops, manufactures and markets environmentally friendly, multi-material smart industrial and service solutions that make mining, railway engineering, the automotive industry and other important industries safer and more convenient.

Publicat 2 Iun. 2022 Reactualizat 16 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.