Publicat 14 Sep 2018 | Expiră 15 Oct 2018

Internship platit - Consultant accesare fonduri europene

8 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Consultantul in accesarea finantarilor nerambursabile ofera servicii integrate de consultanta pentru elaborarea si implementarea proiectelor finantate din instrumente structurale, fonduri guvernamentale si alte surse. Activitatea se va desfasura în Bucuresti.

Cerinte
- Studii superioare finalizate sau în curs
- Competente si cunostinte in domeniul accesarii fondurilor nerambursabile
- Cunostinte de operare PC, in special: Excel, Word si PowerPoint
- Bune cunostinte de limba Engleza - scris, vorbit, citit;
- Capacitate foarte buna de comunicare, relationare cu clientii si negociere
- Cunoasterea legislatiei în materie si a instructiunilor specifice aplicabile proiectelor europene
- Capacitatea de a respecta termene limita si de a lucra sub presiune
- Atentie la detalii, bun organizator, capacitate de analiza si sinteza, proactivitate
- Absolvirea unor cursuri precum: Manager de proiect, Expert achizitii publice, Formator, Expert accesare fonduri nerambursabile, Evaluator proiecte – constituie un avantaj.
-Absolvirea unei facultati cu profil economic, constituie un avantaj

Descrierea jobului

In cadrul programului de internship, veti invata si va veti axa, pe unul sau mai multe, din urmatoarele:
- Contactarea clientilor si informarea initiala a acestora.
- Documentarea si analiza permanenta a solutiilor de finantare pentru potentialii beneficiari
- Evaluarea eligibilitatii clientilor, a ideilor de proiect si a cheltuielilor propuse
- Intocmirea documentatiei necesare obtinerii fondurilor nerambursabile (cereri de finantare, planuri de afaceri si previziuni financiare)
- Asigurarea managementului proiectelor si colaborarea cu toate partile implicate in elaborarea si implementarea proiectului: echipa de proiect, clienti, furnizori specifici (proiectanti, constructori, specialisti pe diverse domenii etc.), Autoritati Contractante, Autoritati de Implementare.
- Intocmirea documentelor necesare la implementarea proiectelor (proceduri de achizitii, cereri de plata, cereri de rambursare, rapoarte tehnico-financiare si alte documente specifice)

Oferta (bonusuri, beneficii):
• Lucrul intr-o echipa dinamica si tanara:
• Internshipul este platit si se va desfasura pe o perioada de 1 luna. La finalul lunii se va decide daca se va continua sau nu colaborarea, in functie de performante.
• Team-buildinguri si traininguri

Compania noastra ofera servicii integrate de consultanta pentru elaborarea si implementarea proiectelor finantate din instrumente structurale, fonduri guvernamentale si alte surse. Activitatea se va desfasura în Bucuresti, in zona centrala

Expirat
Internship platit - Consultant accesare fonduri europene  -  START BIZ MAG SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles