Internship platit - Asistent Analist credite

Oraș de lucru
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti interesat de un internship platit in domeniul financiar-bancar?
Te avantajeaza un program de 4 ore/zi si lucru remote, de acasa?

Ai absolvit o facultate cu profil economic sau esti inca student sau masterand si vrei sa ai ocazia de a lua contact cu domeniul creditarii si analiza dosarelor de credit?

Daca raspunsul la intrebarile de mai sus este pozitiv, atunci te invitam sa te inscrii pentru un program de internship de 3 luni in cadrul BCR Social Finance IFN.

Nu aplica daca:
- studiile tale nu sunt in domeniul economic
- nu ai rabdare
- nu iti place sa lucrezi cu multe cifre si cu o atentie sporita la detalii

Ce vei invata?
- vei lucra cu colegii din departamenul Administrare riscuri la implementarea unui sistem de rating de credit in cadrul companiei
- vei participa la colectarea datelor din referatele de analiza de credit pentru creditele din portofoliu
- vei invata care sunt informatiile dintr-un referat de credit
- vei invata sa folosesti aplicatii si sisteme informatice dedicate activitatii de creditare si de organizare a activitatii din cadrul companiei

Descrierea jobului

Beneficii:
- posibilitatea de a invata si a capata experienta in domeniul financiar-bancar
- posibilitatea prelungirii perioadei de internship si de a aplica pentru un job permanent in cadrul companiei ulterior
- program part-time de luni pana vineri de 4 ore/zi, cu ore adaptate in functie de nevoile tale
- lucru integral remote de acasa, folosind un laptop pus la dispozitie de companie
- disponibilitatea de a veni in primele zile la sediul din Bucuresti pentru instruirea initiala
- contract de munca pe durata internship-ului si experienta in domeniu certificata
- salariu lunar de 1000 lei net pentru programul de 4 ore/zi
- apartenenta la un mare grup international din domeniul financiar-bancar - Erste Group/BCR

BCR Social Finance IFN SA este o instituție financiară nebancară (IFN), înființată în decembrie 2008, prezentă printr-o largă rețea națională și cu un portofoliu important de clienți.

Instituția își propune să creeze un impact pozitiv în comunitățile locale prin sprijinirea antreprenorilor, întreprinderilor sociale și organizațiilor ne-guvernamentale, punându-le la dispoziție servicii financiare flexibile și accesibile pentru a-și dezvolta cu succes activitatea.

BCR Social Finance respectă cele mai inalte standarde etice și de calitate confirmate de Comisia Europeană, în 2017, prin acordarea „Certificatului de confomitate cu Codul european de bună conduită pentru acordarea de microcredite”.

Apartenența la cel mai puternic grup financiar din România (BCR) și din Europa Centrala și de Est (Erste Group) permite susținerea unor proiecte viabile, dedicate inovării și creării de impact în societate.

Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos