Internship Operational si Logistica-Timisoara

Candidatul Ideal

Cargo Partner continua Programul de Internship 2021!

Daca esti student, iti doresti o provocare si un Internship platit, te invitam sa traiesti experienta Cargo Partner!!

Este bine sa stii faptul ca noi suntem o echipa tanara, dinamica si pozitiva. Asa cum spune si motto-ul companiei, suntem pasionati de activitatea pe care o desfasuram si tratam totul personal, astfel incat clientii nostri sa aiba parte de servicii excelente.

Suntem in cautarea unor studenti ambitiosi si motivati, dornici sa descopere lumea transporturilor si a logisticii.
Obiectivul nostru este unul frumos si anume sa-i ajutam pe colegii nostri sa creeze o cultura in care cu totii sa ne dezvoltam si sa ne desfasam activitatea la cel mai bun nivel.
Alaturandu-te noua vei fi parte dintr-o echipa care apreciaza integritatea, in care ne sustinem reciproc si ne pastram promisiunile.

Pentru aceasta este necesar ca tu sa fii o persoana entuziasta, energica si curioasa sa descoperi lucruri noi.

Cerinte:
  • Studii superioare in curs;
  • Limba Engleza avansat;
  • Cunostinte MS Office.Skilluri soft:
  • Dorinta de a se dezvolta;
  • Flexibil si adaptabil, mentinand o atitudine pozitiva;
  • Comunicativ

Beneficii:
  • Tichete de masa si tichete cadou;
  • Program flexibil;
  • Asigurare medicala;
  • Reduceri prin 7 Card;
  • Cont si card bancar fara costuri;
  • Oportunitati de dezvoltare;
  • Oportunitatea de specializare pe unul din departamentele noastre.

Descrierea jobului

Ce vei experimenta:
  • Vei invata programele noastre interne;
  • Vei asista si vei oferi suport colegilor din departamentul asignat;
  • Vei introduce informatii in baza de date si vei intia anumite operatiuni;
  • Vei urmari acuratetea informatiilor ce stau la baza proceselor;
  • Vei centraliza documentele rezultate in urma operatiunilor derulate;
  • Vei invata sa creezi rapoarte sub indrumarea coordonatorului;
  • Vei invata sa emiti facturi;
  • Vei participa la proiecte de imbunatatire din cadrul departamentului;
  • Vei experimenta aceste activitati pe mai multe departamente pana la implinirea termenului alocat programului, acesta fiind intre 3 si 6 luni, cu un program de la 4 ore pana la 8 ore pe zi in functie de disponibilitatea studentului.

Daca esti nerabdator sa te alaturi calatoriei noastre si vei ca oportunitatea pe care o cauti sa aiba un impact major in cariera ta, ne-ar placea sa auzim vesti din partea ta.

APLICA ACUM!
Echipa Cargo Partner

cargo-partner is a leading multinational freight forwarder and integrated logistics provider with particular strength in intercontinental transport solutions. Based in Austria, cargo-partner is present in over 40 countries with more than 4000 employees and continues to grow and expand across the world. Our employees are highly motivated professionals from many different nations with diverse cultural backgrounds who share a common passion for their work, excellent communication skills and a strong entrepreneurial approach. We offer an interesting career kick-start for talented people without experience as well as a rewarding opportunity for accomplished logistics and business professionals. We believe in establishing long-term relationships and investing in the continuous development of our employees. If you are looking for a vital and challenging position in an innovative and dynamic international company, we want to get to know you! Submit your application and CV via our on-line job portal today.

Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 26 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos