Publicat 17 Mar 2016 | Expiră 18 Apr 2016

Internship Jurnalism, Comunicare, Pr

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cu ce ne așteptăm să “vii” la tine

• Studii universitare sau post-universitare pe specializarile: jurnalism, comunicare, relații publice sau științe sociale
• Pasiune sau experiență în utilizarea canalelor de social media de tipul Facebook, Google +, YouTube, Picassa
• Cunoașterea foarte bună a limbii române
• Experiență în redactarea de eseuri, articole, interviuri, etc
• Cunostințe în utilizarea Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
• Limba engleză constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități

• Social-media- vei actualiza pagina de Facebook
• Vei participa la redactarea articolelor și a materialelor promoționale
• Vei actualiza bazele de date
• Vei organiza formulare și vei centraliza informații
• Vei ajuta la construirea site-ului
• Vei realiza newsletterul periodic al asociației
• Vei participa la evenimentele asociației

Ce oportunități de dezvoltare îți oferim

• Social media- activități pentru creșterea interacțiunii cu diferite audiențe de public, campanii
• Implicarea in organizarea activităților necesare unui eveniment sau a unei campanii
• Crearea de contacte noi
• Deprinderea abilitățiilor necesare pentru realizarea unei baze de date
• Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și veselă
• Dezvoltarea creativității și libertatea de a scrie propriile articole

Beneficii

• Posibilități pentru dezvoltare personală și profesională
• Program flexibil
• Posibilitatea de a lucra de acasă
• Adeverință de practică
• Mediu de lucru plăcut, independență și responsabilitate în asumarea sarcinilor
• Oportunitatea de a rămâne colaborator al asociației
• Recomandări pentru viitoare aplicații

Asociația Învingem Autismul a fost înființată în anul 2009, cu scopul de a îmbunătăți viața persoanelor afectate de tulburări din spectrul autismului. De atunci, am devenit una dintre organizațiile de referință în acest domeniu în București, cu o activitate cunoscută în recuperarea și integrarea socială a copiilor și tinerilor cu autism.

Asociația are un număr de 37 de beneficiari, copii cu autism: 24 de copii vin zilnic la activități, iar alţi 13  copii (3-12 ani) beneficiază de grupuri de socializare şi grupuri de terapie prin desen şi dans. Fiecare copil are un program personalizat de intervenție, realizat în urma evaluării nevoilor sale individuale, pentru a se integra social și în școală. Copiii își desfășoară activitatea în Centrul Multidisciplinar Învingem Autismul, deschis în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială a Municipiului București

Expirat
Internship Jurnalism, Comunicare, Pr  -  Asociatia Invingem Autismul

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles