Publicat 18 Mai 2018 | Reactualizat 17 Iun 2018 | Expiră 18 Iun 2018

[ INTERNSHIP ] Junior Front-End Web Developer

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte necesare:

  1. CSS nivel incepator,
  2. Responsive web design cel putin cunostinte teoretice,
  3. Javascript si/sau jQuery nivel incepator sau interes sa inveti,
  4. Editare grafica in Photoshop/Gimp nivel incepator,
  5. Administrare CMS / ex. Wordpress nivel incepator.

Descrierea jobului

Primele 1-3 luni vor fi de pregatire. In acest timp nu vei lucra pentru clientii nostri.
Desi vei primi suport din partea noastra, micsorarea perioadei de pregatire depinde strict de motivatia ta.
Seriozitatea cu care te vei implica in procesul de pregatire iti va garanta un loc in echipa noastra si mai multe beneficii.

Activitatea initiala, in perioada de pregatire, consta in:

  1. extinderea bagajului tau de cunostinte prin insusirea metodelor noastre de lucru,
  2. vei invata mai multe despre CSS, responsive web design, jQuery/Javascript atat local cat si live pe CMS-ul pe care vei lucra dupa perioada de pregatire.

Dupa finalizarea perioadei de pregatire, daca vei ramane in echipa noastra, vei beneficia de:
  1. grila de salarizare competitiva,
  2. tichete de masa,
  3. dupa caz, cursuri de formare profesionala platite de noi.

Activitatea ta principala, dupa perioada de pregatire, consta in:
  1. mutarea site-urilor clientilor pe un CMS prin respectarea procedurilor de lucru ale societatii,
  2. aceasta implica procese de coding CSS(~75%), HTML(~15%), jQuery(~10%) si uneori creatie.

Infiintata in anul 2008, societatea noastra ofera servicii de web design & servicii conexe.

Expirat
[ INTERNSHIP ] Junior Front-End Web Developer  -  FWD