Publicat 18 Mar 2021 | Reactualizat 15 Apr 2021 | Expiră 18 Apr 2021

Internship IT - curs Online (Sys Admin)

20 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vrei să lucrezi în IT și nu ai o școală de profil? Nu este niciodată târziu să începi de la zero! 💡
Alege cursurile StarTech Academy pentru o carieră de succes!
🌐 startech academy.ro
📞 Telefon: 0755024936
#startechacademy #carieraIT #cursuriIT

Cursul CompTIA ITF+ ONLINE este deschis la nivel national, potrivit pentru persoanele cu adevarat motivate sa invete cat mai multe despre tehnologie, sa se dezvolte in domeniul IT, ori sa aduca un plus valoare in tot ceea ce fac.

Dureaza 4 saptamani - Online (Pentru a afla care este structura fiecarei saptamani de studiu poti accesa site-ul nostru: StarTechAcademy.ro), iar daca ti se pare potrivit pentru tine si doresti sa dai curs acestei provocari, gasesti in continuare urmatorii pasi. 

- Poti aplica direct pe Ejobs cu cv-ul tau;
- Poti aplica direct pe Website: StarTech Academy

Ce cunostinte vei dobandi?

Rezolvarea situațiilor software și hardware.
- Furnizarea de asistență tehnică locală și la distanță printr-un sistem de ticketing;
- verificarea functionarii in parametri normali a sistemelor IT;
- intelegerea si urmarirea politicilor si procedurilor IT;
- Configurare e-mail (POP3, IMAP, EXCHANGE);
- Hardware pentru computer și imprimantă;
- Servicii de rețea și protocol și depanare;
- Abilități și competențe dobândite;
- Windows Server, instalare configurare Windows, depanare administrare rețea, depanare instalare hardware software, instalare sisteme de întreținere.

Descrierea jobului

Un alt criteriu important este disponibilitatea ta:

• Cursul incepe pe 05.04.2021; Inscrierile au loc pana pe 31.03.2021;
• Programul cursului este de luni pana vineri avand intervalul orar de la 09:00 la 14:00;
• Absenta nemotivata nu este permisa, sanctiunea fiind parasirea cursului;
• Se permite maximum o absenta motivata pe saptamana;
• Materialul de curs CompTIA IT Fundamentals + este obligatoriu de studiat.
• Sunt 4 evaluari, cate 1 la fiecare sfarsit de saptamana, toate testele trebuiesc luate cu o promovabilitate de minim 70%. Daca unul din teste nu este luat, se va repeta.
• Pentru a putea participa la curs ai nevoie de o pereche de casti cu mirofon + camerea web.

**Ulterior cursului este posibil sa te preluam in echipa StarTech Team.

Data de incepere a Academiei este 01 Februarie ‘21.

  • StarTech Academy este o Școală IT care se adaptează nevoilor tinerilor pasionați de tehnologie, iar ca orice școală, vrea să caute și să selecteze persone motivate, să le îndrume primii pași în cariera IT.
  • StarTech Academy a fost lansat de StarTech Team și este deschis tuturor celor care doresc să-și înceapă cariera în IT sau au nevoie de îndrumare în domeniu pentru a aprofunda propriile cunoștințe.
  • StarTech Academy formează specialiști IT, prin cursuri oferite de experți ai acestui domeniu.

Expirat
Internship IT - curs Online (Sys Admin)  -  ClassIT Outsourcing SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles